Czy zasiłka Modecom Volacno 650 W nie jest za słaba?

(Richard Hammond) #1

Tydzień temu, kumpel kupił sobie zasilacz Modecom Volcano 650 W. W tym tygodniu, chciałby kupić GeForce GTX280. W związku z tym, mam pytanie: czy ta zasiła nie jest zasłaba do tej grafy?

(system) #2

zależy co jeszcze masz w kompie ale 650W powinno spokojnie wystarczyc. min ma być jak gdzies czytale 520-550W

(Kamil2993) #3

nie, ale Volcano to lipa tak jak Feel.

(pycia14) #4

Nie był bym tego taki pewien...

(Barbul72) #5

Przy wyborze zasilacza należy obliczyć ile mocy nasz komputer potrzebuje, można to zrobić dzięki specjalnym "kalkulatorom" w Internecie. ;; DOBRE BO POLSKIE? MODE COM VOLCANO KONTRA ANTEC NEOPOWER I SILVERSTONE DECATHLON ;; + Stabilne napięcia

• Ilość wtyczek

• Modularne okablowanie

• Niska temperatura podczas pracy

wyposażony w cztery linie +12V po 18A każda, zdolne do maksymalnego łącznego obciążenia na poziomie 624W (52A)

(Richard Hammond) #6

Kumpel ma w kompie: Asus P5N32-E nVidia nForce 680i SLI, C2D E8400, GeForce 7600GT, twardy dysk 250 GB oraz 2 GB ram 800 MHz

W dniu 29.06.2008 , o godzinie 21:29 został dopisany post przez Richard Hammond

Dlaczemu uważasz, że Volacno to lipa? Ja go mam od 1,5 miecha i do tej pory mnie nie zawiódł =D> [-X . Mój komp: C2D E8400 tray, chłodzenie - Arctic Cooling Freezer 7 Pro, GeForce 8800 GTS 512 MB, 2 GB ram 800 MHz, Asus P5K Pro Intel P35.

(Barbul72) #7

Modecom Volcano 750W, Volcano 850W i Volcano Extreme 1000W — trzej mocni bracia Cyt ;;

Modecom Volcano 750W

Zalety

Stworzenie przez firmę Mode Com serii Volcano – zasilaczy dla wymagających użytkowników

* Odpinane przewody zasilające

* Poczwórna linia +12 V

* Oplot na wszystkich wiązkach kabli

* Cztery kable PCI-E

* Duża liczba wtyczek SATA i molex

* Stabilne napięcia na wszystkich liniach zasilania

* Długie wiązki przewodów

* Cena niższa niż u podobnych produktów konkurencji

Wady

Jedyne, do czego mamy zastrzeżenia, to generowany przez zasilacze hałas.49,1 dB. Podczas pracy urządzenia są wyraźnie słyszalne z odległości 1,5 m

* Wentylator jest wyraźnie słyszalny przy cichych konfiguracjach Po zamknięciu obudowy i włączeniu wentylatora na procesorze i karcie graficznej dźwięk płynący z zasilaczy nie jest już tak wyraźny (czasami może być nawet cichszy, zależnie od pozostałych komponentów). Co innego, gdy ktoś jest "fanatykiem" wyciszania komputera. W tym wypadku hałas generowany przez prezentowane zasilacze może stanąć ością w gardle. ;;