Czy zasiłka Modecom Volacno 650 W nie jest za słaba?

Tydzień temu, kumpel kupił sobie zasilacz Modecom Volcano 650 W. W tym tygodniu, chciałby kupić GeForce GTX280. W związku z tym, mam pytanie: czy ta zasiła nie jest zasłaba do tej grafy?

zależy co jeszcze masz w kompie ale 650W powinno spokojnie wystarczyc. min ma być jak gdzies czytale 520-550W

nie, ale Volcano to lipa tak jak Feel.

Nie był bym tego taki pewien…

Przy wyborze zasilacza należy obliczyć ile mocy nasz komputer potrzebuje, można to zrobić dzięki specjalnym “kalkulatorom” w Internecie. ;; DOBRE BO POLSKIE? MODE COM VOLCANO KONTRA ANTEC NEOPOWER I SILVERSTONE DECATHLON ;; + Stabilne napięcia

  • Ilość wtyczek

  • Modularne okablowanie

  • Niska temperatura podczas pracy

wyposażony w cztery linie +12V po 18A każda, zdolne do maksymalnego łącznego obciążenia na poziomie 624W (52A)

Kumpel ma w kompie: Asus P5N32-E nVidia nForce 680i SLI, C2D E8400, GeForce 7600GT, twardy dysk 250 GB oraz 2 GB ram 800 MHz

W dniu 29.06.2008 , o godzinie 21:29 został dopisany post przez Richard Hammond

Dlaczemu uważasz, że Volacno to lipa? Ja go mam od 1,5 miecha i do tej pory mnie nie zawiódł =D> [-X . Mój komp: C2D E8400 tray, chłodzenie - Arctic Cooling Freezer 7 Pro, GeForce 8800 GTS 512 MB, 2 GB ram 800 MHz, Asus P5K Pro Intel P35.

Modecom Volcano 750W, Volcano 850W i Volcano Extreme 1000W — trzej mocni bracia Cyt ;;

Modecom Volcano 750W

Zalety

Stworzenie przez firmę Mode Com serii Volcano – zasilaczy dla wymagających użytkowników

* Odpinane przewody zasilające

* Poczwórna linia +12 V

* Oplot na wszystkich wiązkach kabli

* Cztery kable PCI-E

* Duża liczba wtyczek SATA i molex

* Stabilne napięcia na wszystkich liniach zasilania

* Długie wiązki przewodów

* Cena niższa niż u podobnych produktów konkurencji

Wady

Jedyne, do czego mamy zastrzeżenia, to generowany przez zasilacze hałas.49,1 dB. Podczas pracy urządzenia są wyraźnie słyszalne z odległości 1,5 m

* Wentylator jest wyraźnie słyszalny przy cichych konfiguracjach Po zamknięciu obudowy i włączeniu wentylatora na procesorze i karcie graficznej dźwięk płynący z zasilaczy nie jest już tak wyraźny (czasami może być nawet cichszy, zależnie od pozostałych komponentów). Co innego, gdy ktoś jest “fanatykiem” wyciszania komputera. W tym wypadku hałas generowany przez prezentowane zasilacze może stanąć ością w gardle. ;;

http://pclab.pl/art32215-6.html