Czy zaszły jakieś szkodliwe zmiany w systemie?

Witam wszystkich.

Może dla niektórych się to wyda głupie ale… Postanowiłem sprawdzić czy płyta instalacyjna win7 ma jakieś inne opcje poza zainstalowaniem no ale była tylko opcja Zainstaluj Teraz no i dla pewności kliknąłem (oczywiście ni chciałem nic instalować) . Pojawił się ekran i było kopiowanie plików tymczasowych (nie widziałem czy to mi coś wgra więc wyłączyłem przed dok kopiowania no i postanowiłem jeszcze raz. Ale tam, żadnych innych opcji nie było (zresztą tak jak myślałem) i tu mam pytania.

1.Do folder Windows wgrało mi 3 pliki : setuperr, diagwrn i diagerr czy te pliki są mi potrzebne ?

  1. Czy coś by się stało gdyby się je usunęło ?

3.Czy pozachodziły jakieś zmiany w systemie ?

  1. Czy tylko te pliki mi wgrało ?

Zastosuj systemowe Oczyszczanie plików dla partycji C. W oknie oczyszczanie zaznacz wszystkie pozycje.

Nic złego raczej się nie stało, ale tak się nie robi bez potrzeby. Nagłe przerwanie tego kopiowania nie było rozsądne.

Nie przejmuj się zawartością folderu “Windows” i nie czyść go “ręcznie”. Te pliki są także w moim komputerze i nie odważyłbym się kasować je ręcznie. Na pewno w niczym nie przeszkadzają, a potrzebne mogą być.

To, co zrobiłeś było początkiem tzw. nadpisania systemu, czyli naprawy systemu, która (warto wiedzieć!) czasem może się przydać.

nacisnij start->komputer->prawa mysz na dysku C->właściwości->oczyść dysk->oczyśc pliki systemowe

Przyjrzyj się dobrze to zobaczysz jeszcze inną opcję, bodajże w lewym dolnym rogu.

Dobra oczyściłem dysk.

Poraj ja tam pisałem, że powtórzyłem tę operację i potem wyszedłem już w normalny sposób czyli poprzez naciśnięcie X.

A czy pozachodziły jakieś szkodliwe zmiany w systemie i co z tymi plikami, które wymieniłem ?

PS: A tak w razie co to mam jeszcze przywracanie systemu jeżeli coś zepsułem.

Mój post edytowałem, to przeczytaj, a jeśli masz odpowiedni punkt przywracania, to w ogóle nie ma sprawy.

To go użyć ?

Nie! Nic nie zaszło szkodliwego w systemie. Nie ma potrzeby.

Dobra.

Może wydam ci się niekumaty ale to po co pisałeś “a jeśli masz odpowiedni punkt przywracania, to w ogóle nie ma sprawy.”

Chodziło mi o to, że gdybyś ewentualnie zauważył jakieś komplikacje z systemem, to możesz system przywrócić. Ale ewentualnie. Generalnie, w tym przypadku, nie widzę takiej potrzeby.

Aha dzięki. System chodzi normalnie w każdym bądź razie nie zauważyłem błędów. Tak podsumowując nic nie zepsułem ?

A nawet gdyby coś mi się przekopiowało z tej naprawy to pliki po prostu nie zostały by nadpisany czy jak to wygląda ?

Do momentu, w którym przerwałeś tę “instalację” nic się nie nadpisało.

Aha dobra bo ja przerwałem po tym kopiowaniu plików tymczasowych (najpierw przerwałem w środku potem poprzez kliknięcie X)

Czyli raczej nic nie zepsułem?

Nie, nie! Spokojnie używaj komputer nadal.

No to wielkie dzięki. Myślę, że temat jest już do zamknięcia czy tam do skasowania (nie wiem jak jest na tym forum)

Jeżeli będą jakieś problemy to utworzę nowy temat albo wyślę wiadomość PW do któregoś z użytkowników udzielających się w tym temacie.

Jeszcze raz dzięki.

Urcherion , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif