Czy zawsze w artykułach na DP, będą reklamy, przez co nie da się czytać?

Witam,
Z początku myślałem, że FF mi pada, ale jak zobaczyłem na W7, to też tak samo jest i tylko na DP! Wchodzę w pierwszy lepszy artykuł, czytam i reklama. Ok, normalne, ale gdy chce przewinąć dalej, to dupa, jest tak jak by reklama uczepiła się i nie pozwalała dalej czytać artykułu. Dopiero odświeżenie strony pomaga, ale do czasu, gdy nie pokaże się reklama. Czy tak już musi być? Wiem, że mogę addblocker zainstalować i chyba tak zrobię, ale po co?

Po to, żeby mieć spokój. Po to, żeby się nie denerwować. Po to, żeby strona szybciej się wczytywała. Po to, żeby oszczędzać transfer (mam łącze mobilne). Po to, żeby nie przyplątał się żaden syf (lewy JS czy atak XSS).

Ja się dziwię, że są jeszcze ludzie, którzy przeglądają internet bez stosownych blokujących rozszerzeń w przeglądarkach.

Sprawdzałem w chrome i jest bez problemu, nawet gdy są reklamy, ale zainstalowałem adblock plus do FF i nadal to samo jest.

2 komentarze miesięcznie i się nie wylogowuj. Znikną reklamy, zostanie tylko analityka co robisz na portalu.

Publiczny komputer…:

  • osobne konta w systemie
  • osobne profile chrome / firefox (oba obsługują takie coś) [problem je zahasłować]

A to ciekawe, że muszę tworzyć dwa konta w systemie. Napisz dlaczego tak jest w FF, gdy w chrome jest normalnie i bez problemu, mimo, że są reklamy.

Może robią testy A/B tych uciążliwy reklam ponownie.


Opcjonalnie masz adware w Firefox co doczepia tę reklamę.

Na 100% nie udostępniłem filtru do uBlock Origin/Nano Adblocker/AdGuard co by robił jakąś reklamę na position: stikcy / position: fixed.


Piszesz miesięcznie dwa komentarze i jesteś stale zalogowany to jej nie ma prawa być.

Raczej nie zwiększyli tych limitów dla zalogowanych. Zawsze zostaje napisać recenzje i po akceptacji 3 miesiące spokoju lub jakiś taki porządniejszy wpis blogowy i też z 3 miesiące bez reklam po zalogowaniu.


A to ciekawe, że muszę tworzyć dwa konta w systemie.

Jak z komputera korzysta z 10 osób w domu i wstydzisz się to co robisz tutaj, to raczej jedyna opcja jak nie pasuje stałe wylogowywanie się.

Wątpię że mam, skoro adwcleaner nic nie wykrył, a tym bardziej Kaspersky.

Zawsze wolę się wylogować niż pozostawiać ciągle zalogowany. Nie lubię zostawiać na zalogowanych profilach, i nie chodzi tylko o DP.

To więc logowanie stanowi problem i wolisz czytać jako anonim?

Jeżeli muszę lub chce coś skomentować, to zaloguje się i napiszę komentarz. A tak to nie muszę być zalogowany. A wczoraj zainstalowałem adblock i wyłączyłem reklamy i jest ok.

Słuchajcie, to nasz błąd - ten slot reklamowy był po prostu uszkodzony i tak się zachowywał. Bijemy się w pierś i wyłączyliśmy już go całkowicie. Następnym razem obiecujemy dokładniej testować…

2 polubienia

No tak blogerzy testerzy - to chyba sposób rodem z Microsoft Windows

A był on emitowany osobom bez reklam za aktywność?

Nie, ponieważ aktywnym użytkownikom nie ładujemy w ogóle konfiguracji serwera reklamowego, więc nie ma prawa się odpalić żadna reklama.

1 polubienie

@Docent ale ja jako aktywny user w 90% przypadkach widzę wideo z “reklama” w treści wpisu. Nie zawsze te wideo ma jakiekolwiek wspólne cechy z wpisem.

Od dziś robię screeny i potem podeślę, myślałem że to tak ma być.

Reklama HELLO DUDA.
Właśnie przed chwilką:


Chwilka minęła i przeskoczyło na wideo ccleaner.

W programie corel draw jest też ta reklama, jak wszędzie, a poruszając kursorem przerzuca na corel corporation Polska. A nawet chciałem pobrać :stuck_out_tongue_winking_eye:

Reklam wideo faktycznie to nie obejmowało, bo serwujemy je bezpośrednio od dostawcy wideo. Sprawdzę, czy możemy to jakoś łatwo rozwiązać i dam tutaj znać.

1 polubienie

Miałem to samo i pobrałem - smutno mi.

Już reklam wideo nie powinno być :slight_smile:

1 polubienie

Ale to wylewanie dziecka z kąpielą. A co mi wadziły filmiki? Szkoda, że przy pobieraniu, te filmy instrukcje były ograniczone do kilku - adwcleaner, ccleaner i tam takie. Teraz nie można się nawet pośmiać z tego, bo reklamiarze znaleźli dziurę w płocie… :wink:

Są.