Czy żeby korzystać z projektora są ptrzebne sterowniki?

Witam.

Chciałem skorzystać z możliwości wyświetlenia filmu za pomocą projektora, ale okazuje się, że coś jest nie tak. Nie da się. Tzn. projektor jest włączony, podłączony do lapka, ale nie chce się nic wyświetlać. Dowiedziałem się, że potrzebne są jakieś sterowniki VGA czy coś takiego (może chodzi o kontroler wideo zgodny z VGA :roll: ). Chciałbym tylko nadmienić, że kiedyś już inny projektor był podłączany do tego samego komputera i wszystko było okay.

Korzystam z notebooka: Benq, joybook a51 series

Projektor: ACER P1166

Jeśli potrzebne są inne dane, proszę piszcie, a postaram się je zdobyć :smiley:

NIe potrzebujesz do tego żadnych sterowników (tzn do projektora). Wystarczyć powinno ustawienie sterownika od grafiki laptopa (szukaj opcji klonowania w zaawansowanych ustawieniach ekranu) lub jeszcze prościej skorzystanie z kombinacji Klawisza Fn + któryś z klawiszy funkcyjnych (taki ekranik przeważnie na jednym z nich jest).

Mam Fn", ale nie wiem o który przycisk z ekranem może Ci chodzić :confused:

O jaki sterownik może chodzi? W zasadzie to z tego co mi wiadomo, w necie nie ma sterowników do karty graficznej tego lapka. producenci też za bardzo się nie, twierdzą, że jesli nie ma stronie u nich, to znaczy że nie ma :frowning:

Nie trzeba żadnych sterowników. Podłącz projektor do laptopa i znajdź na klawiaturze znaczek albo z podwójnym monitorem (jeden za drugim) albo jeden obok drugiego i naciśnij razem z Fn. Powinno zmieniać z ekranu lapka na projektor albo oba naraz.

Znalazłem ten przycisk, ale nie działa to co napisaliście :frowning: Czy wie ktoś może coś na temat ew. sterowników do VGA do joybooka a51 Benq? Może to by jakoś pomogło :confused:

To kombinuj :slight_smile: Może masz coś wyłączone w pulpit -> ustawienia, albo zmień źródło w projektorze - może chce obraz po DVI lub innym połączeniem, sprawdź kabel. sterowników NIE MA zrozum to…

Instrukcji od laptopa nie masz?

Tu jest

ftp://217.21.255.101/digital_media/joyb … online.pdf

Zajrzyj na stronę nr 13 :-)))) i stronę 25 i dalej

Wsio wyjaśnione - nawet z obrazkami

No co Ty,instrukcji to ja już dawno nie mam, ale tu i tak jest napisane, że wykryje urządzenie automatycznie :confused:

W każdym razie spróbuję przycisków Fn+F3, bo do tej pory próbowaliśmy Fn+F6 :smiley:

Pozdrawiam i do jutra, kiedy to będę mógł przetestować znowu projektor na swym lapku i okaże się, czy to działa :smiley:

Przeniesiony z Poszukuję