Czy zestaw za 2k odpali wiedźmina 3?

Jak myślicie, czy gdybyście w dniu premiery Wiedźmin 3 kupili sobie calutki komputer za równe 2 000 zł (monitor byście już mieli swój, stary), to na jakich detalach prawdopodobnie odpaliłoby się wiedźmina 3?

 

Dla uproszczenia dam wam wybory:

A) very low

B) low (między innymi wyłączone AA i VSync)

C) medium (między innymi wyłączone AA i VSync)

D) medium-high (czyli pomiędzy) (między innymi wyłączone AA i VSync, cienie niskie + jakieś pro bajery żrące dużo fpsów wyłączone lub ustawione na very low)

E) high (między innymi wyłączone AA i VSync, cienie niskie, ewentualnie rozdzielczość trochę niższa)

F) high (między innymi wyłączone AA i VSync)

G) very high (między innymi wyłączone AA i VSync)

H) ultra (wszystko na max, jedynie AA 2x)

 

Mam nadzieję, że te gotowe wybory oszczędzą wam pisania i chętniej odpowiecie (możecie nawet krótko napisać np. “D na 90%” bez uzasadnienia itd i już).

Wiem, że nikt nie zna wymagań wiedźmina 3, ale może nie będą ogromne. Wiedźmin 2 nie miał dużych wymagań, wiele nowych gier ma wymagania dość normalne.

Cześć,

No patrz, a moja szklana kula mówi, że będą wysokie. Nie widzę, sensu takiej dywagacji, jak podane zostaną oficjalne wymagania to będzie można coś więcej na ten temat powiedzieć.

Po drugie, skąd na dziś dzień wiesz jakie będą ceny podzespołów w momencie premiery gry? Może za dwa tysiące złoży się zestaw do bardzo wymagających gier, może nie.

Imo nie da się do tego wszystkiego logicznie odnieść i przyporządkować kwoty do sprzętu- a tego do wymagań- a tych do gry która dopiero wyjdzie i wymagania zostaną dopiero ujawnione. W dniu premiery gry, ceny mogą być zupełnie inne jak dziś - także 2000zł dziś a 2000zł 24.2.2015 to będą całkiem inne kwoty względem kosztów sprzętu.

Zabawię się jednak w wróżkę i powróżę z fusów…Mój typ przy dzisiejszych cenach - biorąc pod uwagę najwydajniejszy sprzęt za tę cene to coś między A na 60% a B na 40%.

to zakładasz, że wiedźminek będzie miał wymagania jak Assassin Unity? A gdyby miał identyczne jak Far Cry 4 to wtedy co? karta graf za 700 zł jak by pociągnąć mogła?

Gdyby babcia miała wąsy to…

Ja nie zakładam podobnych wymagań dla W3 i AC:U - sądzę tylko że mogą być znacznie wyższe od tych dla W2

Jak to ujął @rgabrysiak - to bezsensowna dywagacja.

Na +/-średnich , może ciut wyższych w mniejszej rozdzielczości.

Jeszcze jedno - wymagania oficjale a realne to też często dwie różne sprawy :wink:

Debilne wróżenie z fusów. Gra na pewno będzie mieć ogromne wymagania, tak jak ogromne wymagania ma Wiesiek 2, który do teraz potrafi zarzynać karty ze średnio-wysokiej półki cenowej. Do tego potrzebny będzie mocny procesor, i5 to minimum, ale 4460 może okazać się zbyt słabe.

Popatrz sobie jak teraz komputery wypadają w starciu z Wiedźminem 3, a potem spróbuj to abstrakcyjnie przenieść na kolejne generacje sprzętu. 2000 to sprzęt midendowy i do tego staraj się odnieść.

Nie strasz! Ja planuje na przyzwoitych detalach odpalić wieśka z mojej gtx660 i procku fx-8320 :wink:

Proponuje kontynuować wątek tutaj :stuck_out_tongue:

Nie widzę sensu dalszej dyskusji w tym temacie, dlatego zamykam go.

Jeżeli autor będzie miał coś konkretnego do dodania, proszę o kontakt na PW.