Czy zintegrowana karta graficzna jest zła?

Witam wszystkich !

Jestem nowym użytkownikiem tego portalu więc z góry przepraszam, jeżeli wątek utworzyłem w złym dziale.

Mianowicie mam zamiar kupiś nowy komputer do 600 zł - wiem że to wcale nie jest rewelka :frowning:

Wszystkie komputery jakie widziałem na allegro mają zintegrowaną kartę graficzną. I tu zaczyna się problem. Komputer ten ma być przeznaczony głównie do gier, a na większości forów piszą że taka karta się do tego nie nadaje. Proszę więc was o profesjonalną poradę :slight_smile:

To następnym razem czytaj opisy działów, to unikniesz takich pomyłek. Przenoszę.

Poza tym, proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Za 600 zł to kupisz dobrą kartę graficzną do gier, a nie cały komputer.

Do 600zł? Komputer do gier? Powiedz, że żartujesz. Owszem - obecne zintegrowane karty graficzne są w stanie obsłużyć niektóre gry, ale przy minimalnych opcjach detali i przy obniżonej rozdzielczości. Nie wiem czy jesteś w stanie kupić do gier coś ponad kartę graficzną i zasilacz. A gdzie RAM, CPU, płyta główna, HDD, obudowa…?

EDIT:

Pisząc “obecne karty” mam na myśli Intel HD, które to są integralna częścią procesorów z serii Core iX, a ceny tychże zaczynają się od 400zł.

Do gier za 600zł to możesz sobie co najwyżej kupić PSP

Za 600zł całą jednostkę do gier?.. Nie da rady.

Najtaniej co mi wyszło (~1100zł) i też nie wiadomo jaki to kombajn do gier nie jest to - http://img822.imageshack.us/img822/5245/konfiguratorzestawwkomp.png

EDIT: Jak zwykle ktoś mnie uprzedził… :wink: ale mój post może uświadomi koledze, że za 600zł nie da się złożyć kompa do gier.

Tylko jest mały błąd w tej konfiguracji. Radeon HD5450 to nie jest w ogóle karta do gier, ma tragiczną wydajność na poziomie zintegrowanych grafik, nie jest warta tych 200zł. Już lepiej wziąć np. GF 9600GT i wszystkie nowe gry idą prawie na full detalach.

Oczywiście że się da.

Problem może się pojawić z dostępnością sprzętu.

Polecam:

  • chipset AM2,

  • najtańszy procesor od AMD,

  • karta graficzna serii Geforce8 lub jakaś ATI.

Oczywiście, zapoznałem się co można kupić za 600 zł i jest to sprzęt od którego nie oczekuje obsługi najnowszych super gier. Jest to taki komputer:

2*2,5 Ghz procesor INTEL E3300

2 Gb DDR2 RAM

Intel Graphics Media Accelerator X3100 384 MB Max