Czy zintegrowana karta sieciowa, może spowalniać internet?

Moja płyta główna to Asus P5K PRO. Od dwóch dni, strasznie wlecze mi się net. Zastanawiam się, czy nie jest temu winna zintegrowana karta sieciowa. W umowie napisane jest, że net będzie śmigał z prędkością 4 mega na sekundę. Chodzi znacznie wolniej. Na wszelki wypadek, dołączam logi z Combofix i HijackThis.

Combofix: http://wklejto.pl/23990

HijackThis: http://wklejto.pl/23991

Za parę minut, dodam jeszcze wynik skanowania Kasperskym.

Jeżeli nie ten dział, to proszę o przeniesienie.

Na dzień dzisiejszy każda płyta główna ma zintegrowaną sieciówkę i nie jest to powodem spowolnienia neta :wink:

Może sterowniki ?

Pamiętaj że to są 4 mega bity nie mega bajty :stuck_out_tongue:

SERUS - dwa dni temu, komp fajnie śmigał. Nie mniej spróbuję poszukać sterowników.

rafisoltys - wiem, że 4 mega bity.

Kaspersky “stwierdził”, że komp jest czysty.

EDIT:

Ściągnąłem najnowsze sterowniki. Net niestety w dalszym ciągu ma na noc. Co sądzicie o tej karcie sieciowej http://www.komputronik.pl/Sieci/D_link_ … y,id,7850/?

start>>uruchom>>>cmd

sc stop fsbl

sc delete fsbl

po każdej linijce enter

Poza tym czysto

Skorzystaj z Malwarebytes’ Anti-Malware

powiem ci z mojego doświadczenia w sieci dość często spotkałem się z tym że uszkodziła się karta sieciowa zintegrowana na płycie efekty były takie spowalnianie neta , czasowe rozłączanie i inne dziwy oczywiście zawsze wymieniam na karte na pci i mam taką na usb w celu sprawdzenia jak działa :slight_smile: więc jak możesz to od kolegi porzycz na chwile na pci karte i zobaczysz czy to ten problem :slight_smile:

Z pożyczeniem karty niestety będzie problem, ponieważ wszyscy, których znam, mają internet albo z netii, albo neostradę :frowning: . A tak po za tym, dzięki za pomoc :).

Kupno karty na pci jest to wydatek 15 - 20 zł więc nie duże koszty ale bardziej bezpieczniejsze jest używania na pci w czasie przepięć :slight_smile:

Niestety, karty sieciowej na pci nie kupię, ponieważ obydwa złącza pci są zajęte. Jedno przez kartę dźwiękową, drugie, przez tuner tv.

są też karty na usb :slight_smile: http://www.allegro.pl/item535208627_k15 … _mbps.html mam taką i działa be zproblemów :slight_smile:

Być może się na nią zdecyduję. Jeszcze raz, dzienx za pomoc :slight_smile: