Czy zintegrowany procesor można połączyć z kartą graficzną?

Okej dzięki wielkie :smiley: :smiley: :smiley: Na tym zestawie chyba pozostanę :smiley:

Na ceneo podany wyżej Gainward GeForce GTX 570 1.2GB DDR5 kosztuje 1210,16 a HiS Radeon HD6970 2GB DDR5 1208,09 zł i tego radka bym brał. Ma trochę więcej FPS w testach, więcej pamięci, a prądu pobiera minimalnie mniej niż GTX570.

  1. Czy ten Radeon posiada CUDA? Coraz więcej gier z tego korzysta.

  2. Jakbym miał coś dorzucić to jakiś dysk ssd na system.

Radeony nie posiadają CUDA i PhysX. Moim subiektywnym zdaniem kupowanie kart droższych, mniej wydajnych i zużywających więcej prądu, żeby mieć w grze więcej śmieci, opadającą mgłę, czy wodę cieknącą po ścianie jest… hm… Delikatnie mówiąc nieopłacalne.

Dodane 25.09.2011 (N) 21:56

Nie wspominając o tym ile gier z tego korzysta, a ile nie.

Dokładnie tak jak twierdzi Szymek1987, warto wziąść radeona HD 6970, wydajniejszy, a jeśli chodzi o CUDA, to jest głównie zaleta dla programistów, żadko wykorzystywane lub w niewielkim stopniu w grach. Phyix to dobry silnik który faktycznie poprawia efekty cząsteczkowe ale producenci gier nie przepadają za nim, tzn wolą ulepszać obecne silniki gry tak by efekty były coraz lepsze, ale nie wciskając na siłe phyixa który odpali jedynie na geforcach. Jak spojrzycie na mój zestaw w opisie, owszem posiadam gtx 570, ale głównie dlatego ponieważ miałem okazje kópić go na allegro za 1000zł (3 lata gwarancji), myślę że za tą samą cene skusiłbym się bardziej na radka zwłaszcza firmy HIS. Chociaż ogólnie to obie karty są bardzo wydajne.

SzoteK , ale jesteś pewien, że zestaw zaproponowany przez Ciebie pasuje do siebie?

cimky , tak jestem tego pewien, możesz jedynie rozważyć zmianę GTX 570 na Radeona HD6970 (jednak między nimi nie ma aż tak dużej różnicy, weź to co bardziej do ciebie “przemawia” :stuck_out_tongue: )

Szotek K podał Ci idealną konfiguracje sprzętu jaką można składać w tej chwili. Możnaby jedynie podmienić tego geforca na radeona jak osobiście wcześniej wspomniałem. Ale obie karty to najwyższa półka, ale uważaj na nvidie. Z seri gtx400 i gtx500 bywają układy wadliwe nawet zawieszające komputer. Założyłem dziś temat o sporze największych firm produkujących podzespoły do komputerów stacjonarnych. Jeden z użytkowników wspomniał już o dawnym problemie kart geforce które czasem posiadają ukryte fabrycznie wady procesorów fermi. Mnie się udało to obejść, problem w tym że to kwestia jedynie fartu lub niefartu.

Selectus Na szczęście jest gwarancja a wadliwy model zawsze może się zdarzyć

Gwarancja gwarancją, ale to działa troszkę na innych zasadach, tzn. czasem ciężko udowodnić że karta jest wadliwa. W serwisie zostanie ona sprawdzona w jakimś 3Dmarku, przez 20min. Karta wróci do klienta i sprawi problem po upływie kilku dni. Poszkodowany ale tylko nieoficjalnie płaci zaliczke za test sprzętu który okazał się być sprawny tym razem oficjalnie. Niestety dużo zależy od wiedzy i woli poszczególnych jednostek.

:shock:

Nie straszcie mnie.

No może jednak kupie Radeona.

Dobry wybór :wink: