Czy zintegrowany procesor można połączyć z kartą graficzną?

Witam.

Nurtuje mnie taka sprawa:

mam zamiar złożyć kompa z procesorem Sandy Bridge Core i5-2500K http://allegro.pl/sandy-bridge-intel-core-i5-2500k-s1155-blackoc-box-i1817685751.html

Niestety procesor zawiera zintegrowaną kartę graficzną.

Czy można do takiego procesora włożyć osobną kartę graficzną np. GIGABYTE Radeon?

Dlaczego niestety? :stuck_out_tongue:

Do procesora nie ale do płyty głównej w której będzie zamontowany ten procesor tak :smiley:

A o jaką tą kartę KONKRETNIE Ci chodzi?

GIGABYTE Radeon HD5670 DDR3 1GB

cimky , nie będzie problemu, ale kupno takiego procesora do tak słabej grafiki mija się z celem (chyba, że przeznaczeniem nie są gry)

no to może PALIT NVIDIA GEFORCE GT430 2GB DDR3 ?

Do takiego procesora i do gier to najlepiej HD6870 lub HD6970 albo GTX560Ti lub GTX580. W każdym razie na pewno nie GT430 czy HD5670, kupowanie takiego procesora i takiej grafiki do grania mija się z celem.

cimky , czyli przeznaczeniem tego PC są gry?

Jeśli tak to GT430 to jeszcze gorszy wybór niż HD5670.

Do gier minimalnie HD 5770/6770 chociaż i ta karta szału nie robi na dzień dzisiejszy…

tak

cimky , ile masz do wydania na PC zaproponujemy cały zestaw. Masz już jakiś element tj: dysk twardy, DVD lub obudowa?

Płyta główna

ASUS P8P67 Deluxe Rev 3.0 – 850 zł

Procesor

Sandy Bridge Intel Core i5-2500K – 850 zł

Pamięć

Kingston RAM DDR3 4GB/1333 Mhz – 100 zł

Karta graficzna

GIGABYTE Radeon HD5670 DDR3 1GB – 300 zł

Dysk Twardy

WD WD20EARS 2TB Caviar Green 64MB Sata – 290 zł

Napęd DVD

Samsung SH-S222AB/BEBE Sata Black OEM – 65 zł

cimky , bardzo słabo spasowany zestaw, no i nie podałeś tutaj obudowy ani zasilacza.

Podaj maksymalną ilość gotówki na cały zestaw!

3000-3500 zł max. jaki zestaw byś zaproponował?

(żeby szybko chodził i gry dobre odpalał)

http://www.purepc.pl/zestawy_komputerow … esien_2011 proszę :stuck_out_tongue:

Dodane 25.09.2011 (N) 16:04

Pamiętaj, że karta graficzna nie z samej pamięci się składa

Dzięki za strone :stuck_out_tongue:

http://www.purepc.pl/zestawy_komputerowe/zestawy_komputerowe_na_wrzesien_2011?page=0,8 - ten zestaw nawet fajny, ale płyta główna:poraszka

Niby w googlach patrzę że dobra.

Ale po kwiestii cenowej mam nie smak bowiem płytka to ta część komputera, na której nie warto oszczędzać.

Do tego zauważam że ma o wiele mniej możliwości(nie bede wymieniał) niż zaproponawana przeze mnie płytka: patrz- http://allegro.pl/asus-p8p67-deluxe-p67-b3-sata-iii-usb-3-0-fv-wwa-i1837648319.html )

Ale czy będziesz z tych dodatkowych możliwości korzystał?

Dodane 25.09.2011 (N) 16:32

A jeśli tak to czego jeszcze oczekujesz po komputerze napisz i coś znajdziemy :smiley:

oki. jak masz czas to spoko :stuck_out_tongue:

Zacząłbym oczywiście od tego aby procesor (conajmniej i5, nie interesuje mnie AMD) był wydajny i niezintegrowany z grafiką, bo po co przepłacać jak i tak chcę grafikę dokupić osobno. A więc na zachętę 2,9-3,3GHz

-chciałbym wsadzić dużo ramu w płytkę tak ze 4-8 GB(nie fajnie by było jak bym grał np. w starcrafta 2 i komp siadł, z resztą często gram w gierki a obecnie mam 1GB RAM-u.;(

-grafika chyba nie muszę opisywać może coś doradzisz

-od płyty głównej oczekuję usb 3.0/2.0 wszystkich standardów dla tych nowych procesorów i grafiki no i niezawodności;)

-reszta nie jest aż tak dla mnie ważna(zasilacz,obudowa i tp.- z tym to ja już sobie poradzę)

MYŚLĘ że coś WYMYŚLISZ xZdzislawx

PS. Z resztą jak możesz zauważyć w linku do mojej płyty głownej to widać iż można w nią wbić 32GB RAM-u(chociaż i tak bym z tego nie skorzystał na maxa chyba…) No ale lepiej chyba mieć za dużo niż za mało, no nie?

  1. Teraz wiele procków ma integrę

  2. jeśli chcesz 8 gb ramu to musisz mieć system 64 bit bo 32 bit obsługuje max 3.5gb

  3. co do standardów i3, i5 i i7 mają te same wejścia więc “jeden pies”

  4. a zasilacz to jakiś “renomowany” dla pewności

Poczekamy aż inni się wypowiedzą :smiley:

Dodane 25.09.2011 (N) 16:55

Ale za 3000-3500 zł max można coś dobrego złożyć więc spoko

Tak więc to propozycja ode mnie:

Procesor Intel Core i5 2500K 3.3 GHz BOX

Płyta główna ASRock P67 PRO3

RAM A-Data DDR3 8GB(2x4GB) 1600MHz CL 9

Karta graficzna Gainward GeForce GTX 570 1.2GB DDR5

Dysk Samsung SpinPoint F3 HD103SJ

Chłodzenie procesora SilentiumPC Fortis HE1225

Napęd Samsung SH-222AB

Zasilacz XFX Core 550W

Obudowa SilentiumPC Brutus 410 Pure Black

Teraz kilka słów komentarza:

Płyta główna, z dobrą jak na tą cenę sekcją zasilania, posiada dużo złącz w tym USB 3.0 i SATA III. Za zaoszczędzone pieniądze można wziąć lepszą kartę graficzną. Dysk o pojemności 1TB w zupełności wystarczy na start, 8GB pamięci RAM wystarczy do gier. Zasilacz będzie miał jeszcze duży zapas mocy więc można się zabawić w OC karty graficznej i procka (na tym chłodzeniu spokojnie 4 GHz)