Czy zmiana komputera jest opłacalna i jak wpłynie na wydajność?

Cześć czy opłaca się wymienić komputer na ten, który w opisie nazwałem : Nowy. Podałem również parametry obecnego, brak tam zasilacza bo nie doszukalem się w menadżerze urządzeń. Koszt 'Nowego to 2700 zł, system mam swój Windows 10 x64 Home.


Nowy : Procesor: Intel® Core™ i3-10100F (4 rdzenie / 8 wątków, 3.60-4.30 GHz, 6 MB cache)

Chłodzenie Procesora: Intel OEM

Karta Graficzna: NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti 4GB

Płyta Główna: ASUS PRIME H510M-A

Pamięć RAM: 16GB (2 x 8GB) DDR4 2666MHz

Zasilacz: Cooler Master 650W 80PLUS 230V EU

Dźwięk: 7.1 HD Audio


Mam : Procesor : A8-7670K Radeon R7, 10 Compute Cores 4C+6G @ 3590 MHz

Płyta Główna: Gigabyte GA-F2A68HM-DS2 (PCI-E DDR3)

Karta Graficzna: NVIDIA GeForce GTX 750 Ti

Pamięć RAM: 16GB DDR3 1600 MHz

Opłaca się.
Aczkolwiek poczekaj bo jak masz 2700 zł to ktoś może ci tutaj złożyć zestaw jeszcze mocniejszy od twojego, który sam zaproponowałeś. Tym bardziej, że nie potrzebujesz systemu.

1 polubienie

Tu jest też kwestia tego że to jest złożony zestaw, wyszukałem na Allegro. Sam na pewno z zakupionych części go nie złożę i to jest pewnego rodzaju ograniczenie. Dzięki za radę.

Zostaje 100zł na złożenie, tam nie ma info o dysku ani obudowie więc nie wiem jakie. Co do różnicy wydajności to będzie przepaść. Btw chętnie kupię GTX 750Ti😁

1 polubienie

Nie wiem czy opłacalna jest wymiana GTX750 na GTX0150. Rozważ, być może w nowym komputerze można będzie nadal używać GTX750.

1 polubienie

Ciekawa propozycja po modyfikacji tj dodaniu napędu, dysków do przemyślenia :slight_smile:

To już około 5 letnia grafika podobnie jak zestaw i myślę że przydałaby się zmiana.

Zestaw nie jest zły, aczkolwiek masz 99% szans, że karta graficzna 1050TI jest używana, nikt nówki za 1000 do wstawienia do zestawu na Allegro nie kupi. Plus taki, że wiekowo nie jest z nią źle jeszcze i posłuży pewnie ze 2 lata lekko. Sama specyfikacja jest OK. Pograsz we wszystko, ale nie licz na wysokie detale i FHD. W Cyberpunku raczej pewnie 900p i niskie.

1 polubienie

W najbliższym czasie rozważę to co "zmontował @ panicagaming Z inną obudową, napędem DVD i dyskami wyszło mi coś około 3000.

Szczerze?
A potrzebujesz tego napędu DVD i dysków? Jeżeli Twój HDD jest zdrowy, to tylko ssd dokupić, a obudowę możesz wręcz zostawić ze starego. Zawsze to grosz, który można dołożyć do czegoś mającego wpływ na wydajność.

1 polubienie

Napęd wolę mieć, czasem się przydaje. W sumie nie mam problemów z zestawem który posiadam, a zależy mi na poprawie wydajności głównie w grach. A przy tej płycie głównej, procesorze … można by było wymienić kartę graficzną np na tą : Gtx 1050ti ?

Techniczne możesz bez problemu, ale na logikę nie powinieneś.
Ten Twój procek, miałem prawie ten sam więc wiem, „dusi się” już przy 1050/ rx 560. 1050TI będzie przy nim nudziła sie i ysk nie będzie duży, a co gorsza na FM2 nie ma już mocniejszych procków od Twojego, czyli nowa platforma :wink:

1 polubienie

Ten temat został automatycznie zamknięty 180 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.