Czy zmiana menadżera pobierania coś pomoże?

(matiimakaka ) #1

Nie wiem czy dobrze to nazwałem :slight_smile:

Problem:

Ostatnio próbowałem sobie ściągnąć (m.in. z Chomikuj) filmy. Włączyłem pobieranie - patrze, że za 3 godziny wszystko powinienem mieć na komputerze (robiłem to wiele razy). W tym czasie serfowałem sobie po necie. Po 2.5 godzina patrze i w jedynym z filmów pisze: “Nieznany błąd sieci”, a pod innym po prostu coś się zwiesiło (pisało, ze do końca 28 minut, a liczba ściągniętych megabajtów stała w miejscu, a potem anulowało) nie wiem co się stało (net chyba cały czas był). Czy polecicie mi jakiś dobry menadżer pobierania? A może to nie to? Wznowić pobierania nie mogę. Nie chce znów mieć tego problemu jak będę to pobierał raz następny. Pomożecie?

(mironek1410) #2

Witam, polecam Internet Download Manager płatny , lub z darmowych JDownloader 0.9.581 lub Free Download Manager 3.9 . Jeżeli chodzi o ściąganie z chomika ,to przy jakimś błędzie można powtórzyć ściąganie przez 7 dni bez utraty transferu.Pozdrowienia

(matiimakaka ) #3

Ściągnąłem JDownloader, ale mam jeszcze jedno pytanie… Co trzeba coś zrobić żeby ściągało się przez to? Bo jak kliknąłem normalnie “Pobierz” to dalej mi przez przeglądarkę ściąga pliki :slight_smile: Przepraszam, za takie pytanie, ale ja naprawdę jestem zielony w tych sprawach :slight_smile:

(eddie71) #4

Jeżeli menedżer jest poprawnie zainstalowany to w przeglądarce jest jego wtyczka,która automatycznie uruchamia menedżera.

Jeżeli menedżer pobierania (Jdownloader lub Free download Manager) nie zainstalował swojej wtyczki w przeglądarce to trzeba go ręcznie uruchomić.

Nie podałeś jakiej przeglądarki używasz.

Jeżeli Firefoksa to podczas pobierania kliknij w pasek postępu pobierania prawym przyciskiem aby skopiować adres pliku.

Później otwierasz menedżer, wklejasz adres pliku i po rozpoczęciu pobierania zatrzymujesz pobieranie za pomocą przeglądarki aby nie pobierać dwukrotnie tego samego.

Akurat używam Free Download Managera więc na tym drugim się nie znam.Nie wiem nawet,który lepszy.