Czy zmiana procesora spowoduje zwiększenie wydajności komputera w grach

Witam moje pytanie wygląda następująco, testowałem mój komputer na http://systemrequirementslab.com/ na Batmanie Arkham Origins żeby mieć porównanie. Czy jakbym zmienił processor, bo jak widać procek jest bardzo słaby np na taki http://allegro.pl/amd-phenomii-x2-521-2 … 55881.html To by to coś dało czy i tak musiałbym zmieniać resztę? Daje jeszcze screena z testu http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/224 … 75bd1.html

Różnica będzie i to bardzo duża. Sprawdź przed zakupem czy Twoja płyta główna taki procesor obsłuży.

jak to sprawdzić ?

Podaj model płyty głównej, odczytasz z programu CPU-Z z zakładki “Mainboard” ewentualnie w programie Everest.

MSI MS-7369

Tu masz zestawienie procesorów, które obsługuje Twoja płyta:

http://pl.msi.com/product/mb/K9N-Neo-V2 … CPUSupport

Najwyższy czas wymienić na lepszą jeśli myślisz o zmianie na wydajny procesor bo ten, który podałeś nie nadaje się do tej płyty.

A jaką musiałbym dać płytę żeby obsługiwała ten procek i resztę moich podzespołów?

Płytę AM2+/AM3, do tego warto by zmienić pamięci RAM na DDR3, bo masz wolne DDR2, czyli wchodzi dość duża modernizacja komputera.

Wszystko zależy od tego ile masz funduszy na modernizacje.

A czy jakbym włozył taki procek? Czy on by działał i czy np BF3 na multi by mi poszedł ? http://allegro.pl/procesor-amd-athlon-6 … 12003.html

Płyta go nie obsłuży.

Dlaczego? On chyba jest wspomagany.

Nie, Twoja płyta obsługuje procesor Athlon x2 6000+, ale o poborze mocy 89W.

http://allegro.pl/amd-athlon-64-x2-5400 … 11307.html Czy jakbym zakupił przynajmniej taki, różnica byłaby? I te upragnione Multi na BF3 czy poszłoby?

Pójść by poszło, ale jak by to chodziło… Na niskich bądź średnich jeszcze zależy w jakiej rozdzielczości grasz.

http://allegro.pl/athlon-x2-6000-am2-2x … 59869.html ten jest lepszy prawda? Ale chyba nie pisze ten pobór mocy ile ma. Musiałbym do niego napisać? Czy tam gdzies jest zawarte, a ja po prostu sie nie znam i tego nie widze :smiley:

Ten drugi byłby wydajniejszy, na jakiej rozdzielczości zamierzasz grać oraz singleplayer czy multi, bo do multi procek musi byc mocniejszy, jak możesz to na swoim obecnym procesorze sprawdz czy bd dzialac, nie zawsze podawane przez producenta wymagania sa zgodne z rzeczywistoscia.

Przed chwilą pobrałem i odpaliłem Bf3 multi i nie widziałem większych ścin, prawdę mówiąc chyba nie widziałem żadnych, ale grałem tylko przez chwilkę. Co do rozdziałki to nie wiem, nie zmieniałem zadnych ustawień.

Jakikolwiek procesor byś nie włożył na tą płytę to uważaj na temperaturę. Akurat ten model płyty jest u mnie na osiedlu bardzo popularny i wiem, że jest słaba.

Pamięci do Athlona oczywiście najszybsze na jakie cię stać. Przy modernizacji zadbaj o przewiew w obudowie. Nie mówię, że masz to zamrozić, ale mostek północny u znajomego wysiadł na jakiś tam DDR2 także uważaj :stuck_out_tongue_winking_eye:

Znalazłem taki oto procek :D http://allegro.pl/amd-athlon-64-x2-6000-3-1ghz-adv6000iaa5do-box-kr-i3814885648.html i wychodzi na to że by pasował do mojego komputera. Zastanawiam się tylko czy te boxowe chłodzenie ,które podobno jest w zestawie, będzie pasowało i czy uda sie je zamontować do kompa? I czy wszystko wporządku z tym prockiem i czy mogę bez obaw zamawiać? I czy wymiana procka na taki wpłynie jakoś na moją kartę graficzną? ASUS EAH6670