Czy zmiana rezerwy przepustowosci internetu ma sens

witam, znalazłem taki oto sposób na “polepszenie” łącza

Cytuję:

Klikamy Start >> Uruchom. Wpisujemy gpedit.msc. Przechodzimy do folderu: Konfiguracja komputera >> Szablony administracyjne >> Sieć >> Harmonogram pakietów QoS. Klikamy na Ogranicz rezerwowaną przepustowość następnie ustawiamy opcje na Włączone i u dołu ustawiamy limit przepustowości na 0%, klikamy Zastosuj i restartujemy kompa.

Teraz przyszedł czas wytłumaczyć co właśnie zrobiliśmy. Ustawienie to sprawia że Internet wolniejszy jest o 20% dzieje to się dlatego że te ustawienie pomaga pewnym programom których jest diabelnie mało. Wielu moich kolegów mówiła że Internet śmiga im teraz prawi dwa razy szybciej inni że mała różnica dużo zależy od karty sieciowej. W niektórych kartach te ustawienie jest zapisane na stałe i mimo wszystko już go nie zmienisz ale takich kart jest bardzo mało. No i musze jeszcze napisać że to dział tylko na Windows XP Professional lub Windows Serwer 2003. W home edition w ogóle nie ma polecenia gpedit.

A na koniec dam jeszcze wytłumaczenie samego windowsa:

Określa procent przepustowości połączenia, jaki system może zarezerwować. Ta wartość ogranicza skumulowaną rezerwację przepustowości dla wszystkich programów uruchomionych w systemie.

Domyślnie Harmonogram pakietów ogranicza system do 20 procent przepustowości połączenia, ale tego ustawienia można użyć w celu zastąpienia wartości domyślnej.

Jeśli to ustawienie zostanie włączone, można użyć pola Limit przepustowości, aby dostosować wielkość przepustowości, jaką system może zarezerwować.

Jeśli to ustawienie zostanie wyłączone lub pozostanie nieskonfigurowane, system używa wartości domyślnej, 20 procent przepustowości połączenia.

Ważne: jeśli limit przepustowości dla określonej karty sieciowej jest podany w rejestrze, to ustawienie jest ignorowane podczas konfigurowania tej karty sieciowej. koniec cytatu

pytanie brzmi czy to może rzeczywiście pomóc i czy jest bezpieczne

Hej!

Nie sądzę, aby to była prawda… mam WinXP Pro na łączu 6Mb i jak coś sciągam z RS to mam transfer ~760KB/s czyli jedzie praktycznie pełnym łączem, a według tego, co tu napisane, to powieniem mieć o 20% miej czyli 4,8Mb czyli jakieś 614KB/s.

Nic nie zmieniałem, więc ustawienia QoS mam domyślne.

Moim zdaniem to raczej mydlenie oczu.

ja jak to zrobiłem to mi się ping w grze zwiększył i zamuła była sieciówkę mam realtek 8139 family ethernet NIC chyba jedna z najpopularniejszych

Jak przez to może być wolniejszy net ?? Piszesz że jak zmniejszyłeś z 20% na 0% to zwolni to ustaw sobie na 100% to zobaczymy czy przyspieszy :slight_smile: