Czy znajdę w "sklep play" aplikację do automatycznego rootowania smartfona?

Chciałbym zrootować smartfona - lg l3 II generacja (telefon używany) ponieważ po aktualizacjach oprogramowania, google wcisnęło mi mnóstwo badziewnych aplikacji których nie mogę odinstalować bez roota :frowning:

W google play nie znajdziesz takich programów 

Google nigdy nie dopuści takich programów do sklepu. Jak chcesz zrootować telefon to sprawdź tutaj: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2654327

A czy to prawda, że zrootowany android szybciej zużywa baterię?

Oj zdaje się, że zaczynać grzebać w temacie na który nic nie wiesz.

Proponuję zacząć od tego miejsca.

http://forum.android.com.pl/forum/1049-lg-optimus-l3-ii-e430/

Optymalizacja baterii (systemu) może obyć się bez rootowania systemu. Można wyłączyć wszelkie synchronizacje (to właśnie one najwięcej zużywają baterii podczas spoczynku), ograniczyć działanie aplikacji podczas spoczynku itd.

Pierwsze z brzegu aplikacje to:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.root.battery.saver.sleep.hibernation&hl=pl

darmowa - ogranicza taktowanie procesora, usypia pakiety danych itd

i oczywiście

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.oasisfeng.greenify&hl=pl

darmowa z opcją zakupu rozszerzeń wyłącza zbędne aplikacje (nie mylić z Titanium).

 

Znajomość systemu bez roota pozwala na swobodne korzystanie z telefonu i znaczne wydłużenie jego pracy.

Nie, to nie prawda. Jest wręcz przeciwnie. Jeśli usuniesz niepotrzebne aplikacje to nie będą działać w tle i wytrzyma dłużej. Dodatkowo można zainstalować aplikację typu Greenify która dodatkowo pomoże. Minusem rootowania jest to że utracisz gwarancję. I kolejnym minusem jest to, że możesz zepsuć telefon dokonując modyfikacji o których nie masz pojęcia, i to tak zepsuć, że nie pomoże nawet reset do ustawień fabrycznych.

Mi się nie rozchodzi o optymalizację baterii bo wiem jak to zrobić, tylko o sam fakt wpływu roota na żywotność baterii :smiley:

Kolego. Wytłumaczę Ci łopatologicznie. Root sam w sobie nie ma wpływu na nic. NA NIC. To jest tylko otwarcie drogi do pełnej modyfikacji w system. Bo domyślnie system blokuje Ci możliwość ingerencji w wiele rzeczy. Możesz zarządzać SWOIMI aplikacjami, instalować, usuwać, itp. A tych systemowych nie moźesz ruszyć. Tak samo możesz zarządzać SWOIMI plikami, a tych systemowych nie możesz ruszyć. ROOT usunie Ci tą blokadę, czyli zdobędziesz pełną władzę nad swoim telefonem. Jeśli będziesz umiał to zrobisz wiele fajnych rzeczy, a jak się zabierzesz za coś na czym się nie znasz to zepsujesz telefon. Dlatego powttarza, ROOT SAM W SOBIE NIC NIE ZMIENIA. Wszystko zależy od tego co będziesz robił z systemem po tym jak go zrootujesz.

O widzisz, bo mi kumpel mówił, że zrootowany android jest gorzej zoptymalizowany niż ten oryginalny i przez to żre bardziej baterię

Ok, wielkie dzięki za objaśnienie faktów i mitów :slight_smile: Zatem doszedłem do wniosku, że lepiej bedzie wyłączyć w telefonie niechciane apki niż rootować telefon w celu ich usunięcia, jeśli nie jestem zaawansowanym użytkownikiem androida a powiedzmy średnim.

Tak, wreszcie pojąłeś :smiley: zrootujesz sobie telefon jak się dowiesz co możesz dzięki temu zrobić i jak to zrobić tak, żeby nie uwalić telefonu, a do samej optymalizacji nie jest Ci to potrzebne :smiley: