Czy znajomość HTML i MySQL wystarczy, aby znaleźć pracę?

Czy jeżeli nauczę się html’a ogarnę trochę bazę danych np MySql, to będę mógł znaleźć pracę w zawodzie czy jeszcze czegoś tu brakuje? I drugie pytanie skąd mam wiedzieć ile muszę wiedzieć z danego zagadnienia, aby sobie powiedzieć, że umiem podstawy jakiegoś języka?

Po pierwsze, zależy od pracodawcy, czy dostaniesz pracę. IMO musisz co najmniej znać jeszcze CSS, JS i PHP.

Wszystko to na jakimś przyzwoitym poziomie, czy któreś powinienem “wymasterować”?

 

Dlatego też proszę zapoznać się z tym tematem: Poradnik zakładania i edycji tematu

A następnie, korzystając z przycisku Edytuj i opcji Użyj pełnego edytora , dokonać korekty tytułu, tak aby konkretnie mówił o problemie.

W przeciwnym razie temat trafi do Kosza.

Na takim poziomie, ażebyś potrafił jakiś projekt bez problemu zrobić.

Odpowiedz sobie na najważniejsze pytanie, czy to Cię interesuje i chcesz przy tym pracować? Bo jeśli chcesz znaleźć taką pracę tylko, dlatego że jest cool i dobrze płacą, to raczej nie znajdziesz w ogóle takiej pracy, wbrew pozorom, pracodawcy mają doświadczenie przy wyborze kandydata na stanowisko i mimo, że wydaje Ci się, że jesteś the best, to i tak znajdzie się powdów, aby to właśnie Ciebie nie zatrudnić.

IT to bardzo rozległa wiedza, nawet w każdej specjalizacji, IT cały czas idzie do przodu, co wiąże się z ciągłym rozwojem i nadążaniem za zmianami, jak chcesz się tylko wyuczyć na pamięć html oraz PHP i dalej się nie rozwijać, to sukcesów na pewno nie odniesiesz.

Oprócz wiedzy, ważne jest również doświadczenie, co stanowi dodatkową przeszkodę w zdobyciu pracy.

Proszę trzymać się tematu dyskusji. OTy kosz.

 

Wręcz przeciwnie praca przy komputerze to właściwie jedyne co mnie interesuje. A pytam bo nie wiem jak to wygląda w praktyce wiadomo, że najlepiej jest jak najszybciej się wkręcić w zawód bo wtedy człowiek najwięcej się nauczy. “enedil” udzielił satysfakcjonującej mnie odpowiedzi, dziękuję wszystkim za wypowiedzenie się w temacie

Można zamknąć.

W takim razie ucz się, rozwijaj i powodzenia.