Czy znajomy może bez mojej wiedzy wysłać mi keyloggera?

Witam kiedyś znajomy wysłał mi plik w którym był keylogger ( miałem 13 lat i nie znałem sie na kompach ) i teraz mam podejrzenia ze znów chce mi wysłać keyloggera tylko ja mam swoje dwie zasady nie pobieram nic od nie znajomych i nie wchodze w linki ( jeśli nie mam 100% pewności ze są czyste bez wirusów ) i chciałem zapytać czy może znajomy wysłać mi keyloggera bez mojej wiedzy jeśli nic od niego nie pobiorę ani nie wejdę w żaden link ? i czy on może wysłać jakoś mi keyloggera bez mojej wiedzy ?

Nie jeśli jesteś świadomym użytkownikiem. Nie otwierasz podejrzanych linków masz antywirusa dobrą zaporę, to taki znajmy nic ci nie wciśnie nie bierz od niego a ni plyt ani żadnych pendriwe, i możesz się czuć bezpieczny.

Nie pobieram nic od nikogo chyba ze wiem na 100 % ze to czysty plik bez wirusów, zapora jest zawsze włączona a antywirus AVG, co do pendrive też żadnych obcych nie podłączam

pewności 100% nigdy nie ma. Lecz jak adwcleaner i MBAM pokazują że czysto to raczej tak jest. baidu i np fortknox czy outpost może ci pokazać co i z czym się je (jest połączone itd.

Twój znajomy bez twojej wiedzy WYSŁAĆ może ci zawsze co tylko chce więc keyloggera także.

Jak ci  się włamie przez sieć (pomimo zainstalowanej zapory) to może zrobić praktycznie wszystko.

Dokładnie o to chodziło