Czy znajomy może bez mojej wiedzy wysłać mi keyloggera?

(mateuszplenik) #1

Witam kiedyś znajomy wysłał mi plik w którym był keylogger ( miałem 13 lat i nie znałem sie na kompach ) i teraz mam podejrzenia ze znów chce mi wysłać keyloggera tylko ja mam swoje dwie zasady nie pobieram nic od nie znajomych i nie wchodze w linki ( jeśli nie mam 100% pewności ze są czyste bez wirusów ) i chciałem zapytać czy może znajomy wysłać mi keyloggera bez mojej wiedzy jeśli nic od niego nie pobiorę ani nie wejdę w żaden link ? i czy on może wysłać jakoś mi keyloggera bez mojej wiedzy ?

(adrian218) #2

Nie jeśli jesteś świadomym użytkownikiem. Nie otwierasz podejrzanych linków masz antywirusa dobrą zaporę, to taki znajmy nic ci nie wciśnie nie bierz od niego a ni plyt ani żadnych pendriwe, i możesz się czuć bezpieczny.

(mateuszplenik) #3

Nie pobieram nic od nikogo chyba ze wiem na 100 % ze to czysty plik bez wirusów, zapora jest zawsze włączona a antywirus AVG, co do pendrive też żadnych obcych nie podłączam

(MrBeckham666) #4

pewności 100% nigdy nie ma. Lecz jak adwcleaner i MBAM pokazują że czysto to raczej tak jest. baidu i np fortknox czy outpost może ci pokazać co i z czym się je (jest połączone itd.

(Miszkurka2000) #5

Twój znajomy bez twojej wiedzy WYSŁAĆ może ci zawsze co tylko chce więc keyloggera także.

(fiesta) #6

Jak ci  się włamie przez sieć (pomimo zainstalowanej zapory) to może zrobić praktycznie wszystko.

(mateuszplenik) #7

Dokładnie o to chodziło