Czy zoptymalizowanie Visty rozwiąże problem z przegrzewaniem

Mam laptopa który jak gram w Unreal Tournament 3 to się po 20 minutach przegrzewa. Czy gdybym zoptymalizował i odchudził Vistę to czy by to rozwiązało problem z przegrzewaniem laptopa? (Parametry laptopa w podpisie)

Optymalizacja Visty może pomóc tylko w sprawniejszym działaniu systemu a nie w zbiciu temperatur. Trzeba rozkręcić lapka, przeczyścić i zmienić to /cenzura/ co jest nałożone na CPU i GPU. U mnie po niecałum roku na cpu pasta była sucha jak pieprz

Ale chciałbym zaznaczyć, że obciążony laptop jest zmuszony ciężej pracować co przekłada się na wyższe temperatury podzespołów. Instalacja CCleaner i oczyszczenie nim komputera jest konieczne.

Ja używam Odkurzacza 13 Beta 9, jest różnica pomiędzy CCleaner a Odkurzaczem (ODK)?

CCleaner ma na sztywno ustawione lokalizacje w których szuka śmieci i jest bardziej prawdopodobne, że je znajdzie a odkurzacz opiera się na bazach (jak antywirus) które określają jakie pliki z jakimi końcówkami mają być usunięte. CCleaner jest łatwiejszy w obsłudze i nie jest taki potężny jak Odkurzacz.

Oczyściłem Vistę za pomocą CCleaner. Co dalej?

Rozbierz kompa, przeczyść, wymień pastę na radiatorach :slight_smile:

Wg. mnie gra Unreal Tournament 3 powinna śmigać na Twoim kompie :slight_smile:

Oryginalna czy pirat ?

Zainstalowane łatki/patche :

http://www.google.pl/#pq=wymagania+sprz … 71&bih=549

Przeczyść komputer programem CCleaner

U góry po lewej “Cleaner” na dole Analiza - Uruchom Cleaner

później “Rejestr” Skanuj by znaleźć problemy - Napraw zaznaczone problemy.

kliknij aby powiększyć :

ccleaner1.th.jpg ccleaner2.th.jpg

Zainstaluj/użyj jeszcze Eusing Free Registry Cleaner.

Wybierasz język / language / Polish.

Przewiń – Skanuj rejestr – Napraw rejestr.

przewi.th.jpg skanujrejestr.th.jpg naprawrejestr.th.jpg

Zrobione.

Co do tego mam wątpliwości… Otóż mój UT3 jest po polsku a patch mógłby zmienić język…

Oryginalna