Czy zwykły procesor wsadza się do laptopów?

Witam :slight_smile:

Mam pytanie do speców w dziedzinie laptopów. Czy w laptopach są te same procesory, co w zwykłych PC? Tzn, że gdzy rozkręcę laptopa, to będę mogła tam wsadzić procesor z PC zgodny z socketem?

Nie, sockety zwykle są inne, po za tym proce mają inne napięcia zasilania inne tdp, ihs czego mobilny nie ma.

A czy gdzies można kupić procesory do laptopów?

http://www.komputronik.pl/Procesory/Intel/procesory_mobilne/Core2_Duo_Centrino_2_/katalog,kat,4530/

Co prawda tylko na zamówienie, ale mają.

Z reguły laptopy mają inne procesory (czasami są wyjątki).

Procesor do laptopa być może uda się kupić w sklepie komputerowym, ale rzadko mają w hurtowni, może na allegro, ale głównie używane. Nie ma zbytu na takie procesory. Są też firmy specjalizujące się w naprawie laptopów, może u nich da się wsadzić mocniejszy procesor. Ale te firmy są jedynie w największych miastach typu Warszawa, może Kraków lub Katowice.

Jeśli komputer jest zbyt wolny, to zawsze można dokupić pamięć RAM. Dla Windowsa XP absolutne minimum to 512MB, najlepiej 1-2GB, dla Visty minimum to 2GB.

Może jakieś programy lub ich pozostałości zamulają system? Dysk zdefragmentowany?

Dzięki za link :slight_smile:

MaRa, nie jestwolny. Po prostu chcę stworzyć ‘demona’ z laptopa :slight_smile:

A żeby nie było nex tematu o wymianie części w laptopie to czy można wymieć kartę graficzną na lepszą??

Mam ati radeon 3100 w laptopie i źle mi się na niej gra w nie które gry (do jakiej ona jest podobna z PC kart GPU?)

To zależy, czy masz wydzieloną, czy zintegrowaną…

A jak to sprawdzić??

w laptopach firmy dell można wymieniać karty graficzne

A w toshiba satelitte?

nie

Wracając jeszcze do mojego tematu:

Czy można kupić mobilnego C2Q, albo C2D 3GHz?

http://www.komputronik.pl/Procesory/Int … ,id,59714/

Ten jest znakomity, bardzo dobry ale wydasz 2.5k na proceosor?

Jak chcesz super laptopa to są takie za tylko 10 k.

jedyny dostępny quad to Intel Core 2 Quad Core Extreme QX9300

A ja mam w pracy 2 Aristo 2500 i tam jest Celeron 2 GHz na podstawce 478 czyli taki normalny od stacjonarnego.

Ten C2Q 2,50 wejdzie na pewno?