Czyją własnością są dane?

Witam

 

czy kupując dysk używany od pierwszego właściciela jako używany na którym są jego dane i tylko jego czy będą nabywcą takiego dysku wszystkie rzeczy np. dokumenty, pliki, hasła do kont itd. są już moją własnością i mogę np. je sprzedać?

Czy Ty siebie “słyszysz”?

To, że w sposób nieuprawniony, bez wiedzy właściciela wszedłeś w posiadanie informacji o nim nie oznacza, że możesz nimi dysponować a tym bardziej uważać, że jesteś ich właścicielem.

Co to pytania z tematu - “Czyją własnością są dane?” - dane te są nadal własnością poprzedniego właściciela dysku i jeśli on Ci ich za swoją zgodą nie udostępnił i ne zezwolił na jakiekolwiek ich wykorzystanie, to każda Twoja operacja na tych danych (użycie, udostępnianie innym, próba sprzedaży itp) jest przestępstwem, za które możesz zostać pociągnięty do odpowiedzialności karnej.

Jjeej - SPRZEDAĆ!? - Poinformować byłego właściciela żeby sobie hasła pozmieniał i żeby na przyszłość bardziej uważał. Rozumiem ciekawość żeby zajrzeć na jakiś profil ostatecznie (choć nie popieram) ale sprzedać, to już ciężkie przegięcie pomijając to jak już masz informację, że również przestępstwo. Bardzo bym nie lubił kogoś kto wywinąłby mi taki numer… Zbyt lajtowe nieodpowiedzialne podejście… :slight_smile: Postaw się w sytuacji gdyby to Twoje dane znalazły się w czyichś rękach w ten sposób i zostały wykorzystane na wszelkie możliwe sposoby po ich sprzedaży…

Odpowiedź padła. Dane nie są Twoje, więc nie masz do nich zabitych praw. Temat kłódka.