Czym chłodzić Gigabyte Georce 7300 GT 256 MB (128 bit)

Witam.

Posiadam tą kartę: [http://www.pcprojekt.pl/index.php?/p__k … it_PCI_E_/](http://www.pcprojekt.pl/index.php?/p katalog_produktow/id_gl 9/id_produktu 1390/ Karty_Graficzne_Gigabyte_GeForce_7300GT_NX73T256P_RH_256MB_128_bit_PCI_E_/)

Mam zapytanie czy można dołączyć wentylator do tek karty? Chłodzenie jest pasywne. I jak zamonotować taki wiatak? Jest jakiś portal o tym?

Taki wstaw jaki wejdzie, jakie ma wymiary ten radiator? Najlepiej jakby dało się chociaż na 2 śruby przykręcić coś w rodzaju Arctic Cooling Fan 8L

Problem polega na tym że nie wiem jaki dać a nie znam tymbardziej wymiarów :frowning:

ja bym kupił 120-stke i zamontował jakoś na obejmy plastikowe

p.s. po co kupowałeś z pasywnym chłodzeniem karte (najgorsze co może być) teraz ta cisza ci wyjdzie gardłem

rafal92 Ja jakoś zawsze mam kartę z chłodzeniem pasywnym i nigdy nie miałem żadnych, nawet najdrobniejszych problemów z nimi.

może GoRo nie masz ale kolega wyżej ma

Problem w tym, że karta się grzeje i śmierdzi spalenizną jak się dłużej posiedzi. A co to za obejmy? Dostanę je wraz z wiatrakiem? I koszt wiatraka z nimi wyniesie koło 120 zł czy to jest jakaś wartość np. długości? Nie znam się na tym. Wybaczie :slight_smile:

spox

chodzi mi o takie coś

http://allegro.pl/item242994759_arctic_ … y_aab.html

a jeśli chodzi o te obejmy to mi chodzi o te z plastiku jednorazowe, można je kupić w sklepach motoryzacyjnych lub np. na stacji

A mogę zrobić chłodzenie na bocznej ściance obudowy komputera? Mam zamiar kupić ten wentylator: http://allegro.pl/item246445907_arctic_ … html#photo

na nic lepszego w tym momencie mnie nie stać. A karta warta może 120 zł - (nowa 200 zł). Mam w tej ściance specjalne otwory i mierzyłem 80x80 mm. Zgadza się rozmiar i pewnie będzie wiatrak można przykręcić na zwykłych śrubach. Tylko nie wiem na jakie złącze brać? Molex (3 pin) czy może 4 pin? Chyba lepiej 3 pin i sterować obrotami w Biosie?

Mogę nie odpisywać gdyż w niedziele bądź w poniedziałek będę miał dostęp do internetu. Tak bywa czasami :slight_smile:

Pozdrawiam :slight_smile:

Ten wentylator kieruje sobie obrotami

Ale dobry to pomysł? :slight_smile:

A więc tak, jeśli w ściance bocznej na wysokości karty graficznej masz obszar w krztałcie prostokąta podziurawiony gęsto, to zamontuj tam arcitc cooling 8025L (na dwa wkręty po przekątnej). Co do karty graficznej to poprostu otwórz obudowe i linijką zmierz mniej więcej wymiary radiatora, na fotce którą dałeśwygląda nadosć foremny. Zależnie od tego jak duży jest możesz wziąśćna niego odpowiednio Arctic coolinga 8L 9L albo 12L a jeśli nie masz zbyt dużo miejsca pod kartą graficzną to tą wersję którą poleca rafal.

Złączono Posta : 21.09.2007 (Pią) 17:57

Oczywiście wentylator na boku miały zasysać powietrze do środka obudowy, a wentylator na radiatorze grafiki na grafikę.

Tak możesz dać na bok obudowy ale ja bym zrobił większy rozstaw śrub i dał wentyl 120 mm, ciszej by wtedy było.

A mam takie pytanie: Mogę doczepić radiator do karty graficznej (podejrzewam że chłodzenie pasywne trzeba odkręcić bo widoczne są 4 śrubki) jeżeli karta jest jeszcze przez 1 rok na gwarancji?