Czym czyscic LCD?

Nie wiedzialem gdzie napisac wiec sorry,czym moge czyscic ekran lcd?mam kilka plamek i smug bardzo mnie draznia i chcialem wyczyscic jednak nie wiem czym

Jeżeli matryca glare płynem do mycia szyb :stuck_out_tongue:

Jezeli matowa mokrą szmatką wystarczy :smiley:

Najlepiej to specjalnym preparatem, który kupisz w hipermarkecie nawet do matryc LCD/TFT.

Hej,

Najlepsze połączenie to preparat do czyszczenia LCD/TFT i szmatka z mikrofibry. Dzięki temu połączeniu martyca mniej się brudzi, a wszelkie zanieczyszczenia latwiej schodzą…

Pozdrawiam,

Dimatheus

Testowałem już różne specjalne szmatki i płyny, efekt zawsze był taki sobie- pozostawały różne smugi. Być może nie opanowałem jakiejś tajnej techniki mycia… Od dłuższego czasu stosuję do czyszczenia, zarówno ekranu notebooka, jak i normalnego LCD płyn do mycia szyb AJAX. Wszelkie problemy z niknęły, tani płyn + miękka szmatka i po sprawie. Oczywiście teoria wskazuje na to, że ten płyn nie może być stosowany do tego celu, ale robię tak od dosyć dawna i wszystko jest w porządku.

Oryginalny Clin do szyb z Alkoholem, tylko i wyłącznie. + Chusteczka jednorazowa

Powierzchnia gładka, bez smug i czysta!

Precz ze wszelkimi płynami dedykowanymi, które tylko smugi pozostawiają.

Najlepsza do czyszczenia ekranów LCD jest ściereczka mikrofibry.

Dodane 28.09.2009 (Pn) 17:02

Stosujesz ten płyn na ekran monitora LCD/laptopa?

Tak (do wszystkich zarówno matowych jak i Glare/Glass), od wielu lat, nigdy nie było z żadnym problemów. A jako, że jedyną aktywną substancją (która mogła by coś wywołać) jest Alkohol, to nie ma problemu, bo odparowuje.

Co do kurzu, to tak, mirofiba, ale do czyszczenia Clin.

werewolf836 ,

Przeniesiono

Proszę poprawić pisownię w tytule tematu i w opisie problemu. W celu korekty swojego posta proszę skorzystać z przycisku Edytuj przy poście otwierającym temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

A czy nie śmierdzi ci potem monitor, klawiatura i ręce tym płynem do mycia szyb? Bo przecież jest taki specyficzny zapach…

@Ktosiek100, jaki specyficzny zapach, lemonkowy?

Napisałem żeby używać Oryginalnego Clina do szyb, a nie biedronkowy badziew.

Tak poza tym Clin nie śmierdzi, a tym bardziej po kilku minutach.

Ja osobiście używam szmatek z mikrofibry, czyszczą idealnie, nie zostawiają smug i czyszczą sto razy lepiej niż te wszystkie specjalistyczne szmatki z płynami do LCD. Nie warto kupować żadnych płynów u mnie było tylko więcej smug. Na takiej szmatce się nie zawiedziesz, czyści najlepiej ze wszystkiego co używałem i do tego na sucho, nie trzeba jej nawet moczyć.

Pozdrawiam!

Niestety, na sucho nie usuniesz kropelek po kawie lub innych płynów na matrycy :slight_smile: Tutaj się przydają płynne środki.

Pozdr.

Akurat kawy nie piję, no czasami od święta i to tylko w pracy na rozbudzenie :slight_smile: Ale oczywiście masz rację czasami trzeba zwilżyć ekran aby usunąć jakieś większe zabrudzenia co rzadko mi się zdarza :slight_smile: Ale nie moczę samej szmatki, lecz ekran i to nie płynem, od którego są tylko smugi a potem kurz się do tego lepi, bo lepkość po płynie pozostaje, zresztą płyny mają większą lepkość, zwilżam tylko czystą wodą i przecieram suchą szmatką. Kupiłem kiedyś jakiś płyn specjalny do LCD i była tam nawet jakaś specjalna szmatka ale tylko same smugi po tym pozostają, od razu do śmieci to wyrzuciłem.

Pozdrawiam!

Dziwne bo ja używam Produkty firmy e5 “Pianka czyszcząca do matryc LCD/TFT” i jakoś smug mi nie zostawia :stuck_out_tongue:

A ja używam płynu do mycia szyb clin i mam czyściutkiego glare w laptopie :stuck_out_tongue: