Czym czyscic LCD?


(werewolf836) #1

Nie wiedzialem gdzie napisac wiec sorry,czym moge czyscic ekran lcd?mam kilka plamek i smug bardzo mnie draznia i chcialem wyczyscic jednak nie wiem czym


(Mutant5) #2

Jeżeli matryca glare płynem do mycia szyb :stuck_out_tongue:

Jezeli matowa mokrą szmatką wystarczy :smiley:


(Erufenrito) #3

Najlepiej to specjalnym preparatem, który kupisz w hipermarkecie nawet do matryc LCD/TFT.


(Dimatheus) #4

Hej,

Najlepsze połączenie to preparat do czyszczenia LCD/TFT i szmatka z mikrofibry. Dzięki temu połączeniu martyca mniej się brudzi, a wszelkie zanieczyszczenia latwiej schodzą...

Pozdrawiam,

Dimatheus


(muchozol) #5

Testowałem już różne specjalne szmatki i płyny, efekt zawsze był taki sobie- pozostawały różne smugi. Być może nie opanowałem jakiejś tajnej techniki mycia... Od dłuższego czasu stosuję do czyszczenia, zarówno ekranu notebooka, jak i normalnego LCD płyn do mycia szyb AJAX. Wszelkie problemy z niknęły, tani płyn + miękka szmatka i po sprawie. Oczywiście teoria wskazuje na to, że ten płyn nie może być stosowany do tego celu, ale robię tak od dosyć dawna i wszystko jest w porządku.


(Dariusz) #6

Oryginalny Clin do szyb z Alkoholem, tylko i wyłącznie. + Chusteczka jednorazowa

Powierzchnia gładka, bez smug i czysta!

Precz ze wszelkimi płynami dedykowanymi, które tylko smugi pozostawiają.


(Moja Poczta7) #7

Najlepsza do czyszczenia ekranów LCD jest ściereczka mikrofibry.

-- Dodane 28.09.2009 (Pn) 17:02 --

Stosujesz ten płyn na ekran monitora LCD/laptopa?


(Dariusz) #8

Tak (do wszystkich zarówno matowych jak i Glare/Glass), od wielu lat, nigdy nie było z żadnym problemów. A jako, że jedyną aktywną substancją (która mogła by coś wywołać) jest Alkohol, to nie ma problemu, bo odparowuje.

Co do kurzu, to tak, mirofiba, ale do czyszczenia Clin.


(Agatonster) #9

werewolf836 ,

Przeniesiono

Proszę poprawić pisownię w tytule tematu i w opisie problemu. W celu korekty swojego posta proszę skorzystać z przycisku Edytuj przy poście otwierającym temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.


(Moja Poczta7) #10

A czy nie śmierdzi ci potem monitor, klawiatura i ręce tym płynem do mycia szyb? Bo przecież jest taki specyficzny zapach...


(Dariusz) #11

@Ktosiek100, jaki specyficzny zapach, lemonkowy?

Napisałem żeby używać Oryginalnego Clina do szyb, a nie biedronkowy badziew.

Tak poza tym Clin nie śmierdzi, a tym bardziej po kilku minutach.


(roobal) #12

Ja osobiście używam szmatek z mikrofibry, czyszczą idealnie, nie zostawiają smug i czyszczą sto razy lepiej niż te wszystkie specjalistyczne szmatki z płynami do LCD. Nie warto kupować żadnych płynów u mnie było tylko więcej smug. Na takiej szmatce się nie zawiedziesz, czyści najlepiej ze wszystkiego co używałem i do tego na sucho, nie trzeba jej nawet moczyć.

Pozdrawiam!


(Dariusz) #13

Niestety, na sucho nie usuniesz kropelek po kawie lub innych płynów na matrycy :slight_smile: Tutaj się przydają płynne środki.

Pozdr.


(roobal) #14

Akurat kawy nie piję, no czasami od święta i to tylko w pracy na rozbudzenie :slight_smile: Ale oczywiście masz rację czasami trzeba zwilżyć ekran aby usunąć jakieś większe zabrudzenia co rzadko mi się zdarza :slight_smile: Ale nie moczę samej szmatki, lecz ekran i to nie płynem, od którego są tylko smugi a potem kurz się do tego lepi, bo lepkość po płynie pozostaje, zresztą płyny mają większą lepkość, zwilżam tylko czystą wodą i przecieram suchą szmatką. Kupiłem kiedyś jakiś płyn specjalny do LCD i była tam nawet jakaś specjalna szmatka ale tylko same smugi po tym pozostają, od razu do śmieci to wyrzuciłem.

Pozdrawiam!


(Erufenrito) #15

Dziwne bo ja używam Produkty firmy e5 "Pianka czyszcząca do matryc LCD/TFT" i jakoś smug mi nie zostawia :stuck_out_tongue:


(Mutant5) #16

A ja używam płynu do mycia szyb clin i mam czyściutkiego glare w laptopie :stuck_out_tongue: