Czym da się zrobić Live CD Windowsa XP z domyślnym shellem?


(Dawiddek55) #1

Witam!

Postanowiłem że dziś stworze sobie obraz Live CD z Windows XP w celach bezpieczeństwa, zawsze może być jakiś niespodziewany format i szkoda danych.

Tylko nie proponujcie mi BartPE -tym się już bawiłem i nie można dodawać normalnych programów (tylko specjalne wtyczki), nie ma explorera tylko zamienny słąby shell- mi zależy na tym żeby mój Windows XP Live CD po włączeniu wyglądał jak normalny Windows XP- z explorerem, z możliwością włączenia neta, z pulpitem, najlepiej jakby sie udało upchnąć tam FF i jakiegoś mało ważącego AV. aha- ma być normalny panel sterowania, menu start oraz mój komputer, ma widzieć dyski,by można było skopiować coś z C:\ przed formatem.


(Dimatheus) #2

Hej,

Po części Twoje warunki spełniane są przez tryb Mini Windows XP zawarty na płycie Hiren's BootCD - obraz płytki ściągniesz na stronie projektu... :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus


(roobal) #3

Windows to nie Linux, na dzień dzisiejszy Microsoft nie oferuje swoich systemów w trybie LiveCD, WinPE to jedynie minimalistyczne środowisko uruchamiane z płyty, służące głównie do naprawy systemu a nie do korzystania, jak w przypadku Linuksów, jako systemu z płyty :slight_smile: Do tego co chciałbyś używać Windowsa w trybie to przecież możesz to wszystko zrobić w Linuksie, np. Ubuntu, przekopiować dane, masz tam też domyślnie Firefoksa. Ewentualnie zainstaluj Windowsa na dysku zewnętrznym lub Pendrivie, jeśli masz jeszcze jedną licencję na WIndowsa :slight_smile:

Pozdrawiam!


(Shadowk) #4

Przecież w BartPE można użyć programów portable. Da się też zrobić live cd z normalnym shellem ale w stylu klasycznym, nazywało się to chyba XPE.

Jak wrócę do domu to sprawdzę jak to zrobić.


(Dawiddek55) #5

BartPE instaluje shella Nu2Menu- to nie to samo co explorer....

Co do ive CD to koniecznie chcę windowsa bo linuxa już mam.


(Shadowk) #6

Właśnie nie, jest też normalny explorer.

Tutaj jest plugin XPE.


(Dawiddek55) #7

no faktycznie jest zarazto wszystko przetestuję i zobacze co z tego będzie-dzięki :slight_smile:

-- Dodane 16.12.2009 (Śr) 19:33 --

wgrałem WinXPe.cab (jako wtyczkę) i stworzyłem Live CD- i niestety shell to Nu2Menu, pomimo że zainstalowałem tego drugiego. Co zrobić żeby ładował się z tym normalnym shellem?

_________________________________________________________________

Edited:

Już działa, wystarczyło załadować shella, ale da się coś zrobić by explorer.exe ładował sie domyślnie a żeby nu2menu.exe nie był w ogóle ładowany?

Macie może jakąś stronkę z dodatkami (programy,wtyczki)?


(Shadowk) #8

Tutaj są jakieś wtyczki. Co do nu2menu, wyłącz plugin nu2shell.

Znalazłem też jakiś poradnik, z którego prawdopodobnie sam tworzyłem moje live cd jakieś 4 lata temu :smiley:


(Dawiddek55) #9

gdy go wyłączam kompilator wywala błędy.