Czym da się zrobić Live CD Windowsa XP z domyślnym shellem?

Witam!

Postanowiłem że dziś stworze sobie obraz Live CD z Windows XP w celach bezpieczeństwa, zawsze może być jakiś niespodziewany format i szkoda danych.

Tylko nie proponujcie mi BartPE -tym się już bawiłem i nie można dodawać normalnych programów (tylko specjalne wtyczki), nie ma explorera tylko zamienny słąby shell- mi zależy na tym żeby mój Windows XP Live CD po włączeniu wyglądał jak normalny Windows XP- z explorerem, z możliwością włączenia neta, z pulpitem, najlepiej jakby sie udało upchnąć tam FF i jakiegoś mało ważącego AV. aha- ma być normalny panel sterowania, menu start oraz mój komputer, ma widzieć dyski,by można było skopiować coś z C:\ przed formatem.

Hej,

Po części Twoje warunki spełniane są przez tryb Mini Windows XP zawarty na płycie Hiren’s BootCD - obraz płytki ściągniesz na stronie projektu… :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus

Windows to nie Linux, na dzień dzisiejszy Microsoft nie oferuje swoich systemów w trybie LiveCD, WinPE to jedynie minimalistyczne środowisko uruchamiane z płyty, służące głównie do naprawy systemu a nie do korzystania, jak w przypadku Linuksów, jako systemu z płyty :slight_smile: Do tego co chciałbyś używać Windowsa w trybie to przecież możesz to wszystko zrobić w Linuksie, np. Ubuntu, przekopiować dane, masz tam też domyślnie Firefoksa. Ewentualnie zainstaluj Windowsa na dysku zewnętrznym lub Pendrivie, jeśli masz jeszcze jedną licencję na WIndowsa :slight_smile:

Pozdrawiam!

Przecież w BartPE można użyć programów portable. Da się też zrobić live cd z normalnym shellem ale w stylu klasycznym, nazywało się to chyba XPE.

Jak wrócę do domu to sprawdzę jak to zrobić.

BartPE instaluje shella Nu2Menu- to nie to samo co explorer…

Co do ive CD to koniecznie chcę windowsa bo linuxa już mam.

Właśnie nie, jest też normalny explorer.

Tutaj jest plugin XPE.

no faktycznie jest zarazto wszystko przetestuję i zobacze co z tego będzie-dzięki :slight_smile:

Dodane 16.12.2009 (Śr) 19:33

wgrałem WinXPe.cab (jako wtyczkę) i stworzyłem Live CD- i niestety shell to Nu2Menu, pomimo że zainstalowałem tego drugiego. Co zrobić żeby ładował się z tym normalnym shellem?

_________________________________________________________________

Edited:

Już działa, wystarczyło załadować shella, ale da się coś zrobić by explorer.exe ładował sie domyślnie a żeby nu2menu.exe nie był w ogóle ładowany?

Macie może jakąś stronkę z dodatkami (programy,wtyczki)?

Tutaj są jakieś wtyczki. Co do nu2menu, wyłącz plugin nu2shell.

Znalazłem też jakiś poradnik, z którego prawdopodobnie sam tworzyłem moje live cd jakieś 4 lata temu :smiley:

gdy go wyłączam kompilator wywala błędy.