Czym edytować pliki *.MOD

Mam kamerkę JVC eveiro - czy jakoś tak, i mam problem, bo chciałem edytować filmy z tej kamery, ale zapisuje je ona w formacie nieznanym dla większości programów w których można by nie tylko odtworzyć, ale przede wszystkim zmontować filmy o rozszerzeniu *.MOD w jeden.

Chodzi mi nie o jakiś podrzędny program, w którym mogę wykonać najprostsze zadania, ale taki, który umożliwi więcej efektów specjalnych - film muszę nagrać i zmontować na zaliczenie na uczelni, dlatego potrzebuję program z naprawdę bardzo dobrymi efektami specjalnymi - nie chodzi o jakieś wybuchy czy coś tam, ale żeby np. przejście z jednego filmiku do drugiego było jakoś bardziej urozmaicone, niż ma to miejsce w Movie Makerze.

Mam Ulead Video Studio i rzeczywiście jest to nie zły programik, otwiera *.MOD i można w nim dokonać zmontowania filmu, ale jest zbyt prosty jak na moje potrzeby, tzn zbyt ubogie efekty.

Słyszałem o Adobe After Effects, że jest bardzo dobry, ale ten z kolei nie otwiera plików *.MOD. Nie wiem ja w Adobe z efektami, ale z kolei Movie Maker jest dość dobry jeśli chodzi o jakieś dodatkowe efekty, z tym że nie otwiera plików *.MOD.

Może jest jakaś dodatkowa “wtyczka”, czy coś, co można zainstalować do np. Adobe, albo Movie Makera, żeby otwierało też pliki *.MOD, bo nie chciałbym za każdym razem konwertować ich na jakiś znośny dla Adobe lub Movie Makera format.

Czytałem gdzieś kiedyś w necie, że *.MOD (chyba) jest jakimś ulepszonym (czy jakoś tak) formatem MPEG2, ale co to znaczy to nie wiem :confused:

Proszę o pomoc :slight_smile:

Może te linki coś pomogą.

http://forum.cdrinfo.pl/f13/plik-mod-i-moi-72198/

http://komputery.katalogi.pl/Plik_filmo … 06956.html

Na ten pierwszy link już kiedyś trafiłem, ale oni tam raczej proszą o jakikolwiek program do edycji, mnie potrzeba wypasiony progs :confused: ale dzięki za linka :smiley:

Jeśli chodzi o ten drugi link, to postanowiłem ściągnąć Pinackle Studio, ale okazało się, ze potrzeba pamięci 512, u mnie (z tego co wyczytałem na komunikacie) jest ponoć 255 mb (tak właśnie pisało na komunikacie wyświetlonym przez ten program, po czym napisało, ze w związku z tym nie może zostać on załadowany). ja nawet nie mam pojęcia jak to sprawdzić na kompie, ale też nie pamiętam jaka pamięć była, bo komp kupowałem 3,5 lat temu, wydaje mi się, ze jednak 512 mb było :confused:

Czy mógłby mi ktoś jeszcze polecić jakiś dobry program, albo jakie wtyczki ściągnąć i skąd do Movie Makera, zeby otwierał pliki *.MOD?

Dziękuję za wszelką pomoc.