Czym jest dla was staz?

Witam,

Czym dla was jest staż? I czy jest ważny? Podam przykład: Jestem w Liceum, szukałem stażu informatycznego ale nie znalazłem, więc poprosiłem o staż w firmie klimatyzacyjnej (Zakładanie, montowanie automatów itp. programowanie automatów). Według mnie to także jest informatyka a i troche elektroniki można się nauczcyc.

W maju przychodzi staż number two i czy jeśli jest możliwość robienia stażu w tej samej firmie (w której bardzo mi się podoba) to czy opłaca sie robić staż po raz kolejny w tej samej firmie (Klimatyzacja, nie informatyka a kierunek w liceum Informatyka/Elektronika). Moim zdaniem powinienem poprosić o staż w tej firmie, no bo patrząc logicznie, przez te 6tyg stażu nie dowiem sie wszystkiego na temat komputerów, internetu itp, zreszta moim zdaniem staż nie jest od tego żeby się uczyć jak działa PC, staż nie jest od tego żeby zainstalować system, tylko od tego aby zobaczyć jak funkcjonuje firma. Więc teoretycznie, robiąc staż w firmie klimatyzacyjnej nie trace nic. Jesli bede szukal stażu inf. to w serwisach typu merostwo, siedziba jakieś organizacji regionalnej, szpital itp. A jesli nic nie znajdę to jakieś serwisy komputerowe.

Przepraszam za brak polskich znaków, ale coś sie przestawiło w komputerze, przy następnej wizycie z tel. poprawię wpis.

Pozdrawiam!

No to zależy. U nas po studiach staż jest obowiązkowy, trwa 13 miesięcy, każdy się na niego ostatecznie gdzieś łapie, dostaje się 1,9k miesięcznie za 48h tygodniowo

Jeżeli jest możliwość odbycia stażu w tej samej firmie, to czemu nie. Szukaj co i gdzie się da, związanego ściśle z informatyką. 

 

 

Staż właśnie jest od tego że dostajesz możliwość pomocy innym w pracy - na stażu uczysz się podstaw pracy i pomagasz w określonych obowiązkach pracownikom, a nie jak piszesz - siedzisz cały dzień na “krześle” i tylko się przyglądasz.

Napisz do Shaki81 - może Cię weźmie na staż do siebie  8)

Czekam.

Witam,

Jeśli Shaki oferuje staż w okolicy Poznania to b.chętnie. Co prawda jestem w liceum francuskim ale staż za granicą ti nie problem. :smiley:

Poprawione :wink: