Czym jest I-Worm/Brontok.KO

Antywir wykrył mi I-Worm/Brontok.KO.Próbowałem znaleźć info o tym czymś. Wiecie może co to i jakie szkody robi?

Daj log z ComboFix

Tak się właśnie składa, że miałem włączonego na noc kompa dzisiaj, rano przychodzę a tu komunikat, że wykryło mi ten sam wirus co Tobie (!) i to w dodatku w dwóch egzemplarzach:

Infection Virus identified I-Worm/Brontok.KO C:\windows\SERVIC~1\i386\msconfig.exe

Infection Virus identified I-Worm/Brontok.KO C:\WINDOWS\pchealth\helpctr\binaries\msconfig.exe

Wyskoczyło mi okienko, że infekcję wykryto podczas otwierania (?) pliku, używam AVG Free w wersji 8.0 aktualizowany wczoraj rano. Nie wiem, czy Tobie też się zagnieździło w msconfig, ale jeżeli jeszcze nie usunąłeś wirusa (lub usunąłeś plik, a nie wyleczyłeś go), to polecam przywracanie systemu - msconfig to systemowy plik , odpowiedzialny za włączanie kompa (pośrednio), niektóre komunikaty błędu po starcie systemu mogą być powodowane właśnie przez nieprawidłowe działanie tej aplikacji. Ciekawe skąd to się wzięło tak w ogóle :-k

Gdzie log o który prosiłem?

Znalazłem to już dawno, ale zapomniałem napisać posta na forum. W oficjalnej bazie wirusów AVG można go znaleźć pod tym adresem. Niestety artykuł w wersji angielskiej, ale większość społeczeństwa powinna zaczaić o co biega :slight_smile: