Czym kierować się przy kupnie laptopa?

witam!

chciałabym kupić laptopa w granicach 3 tys zł jednak niestety nie orientuję się w parametrach jakie powinien posiadać owy laptop (na co zwrócić szczególną uwagę)??

komputer nie będzie wykorzystywany do żadnego rodzaju rozrywki np. gier, będzie natomiast wykorzystywany do pracy z internetem.

proszę o szybką odpowiedz i wyrozumiałość :stuck_out_tongue_winking_eye:

pozdrawiam;-)

Słuchaj uważnie. Jeśli zamierzasz korzystać z lapka to netu, bankowość elektroniczna, czasem jakiś film na DVD - beż gier, to postępuj zgodnie z moją radą. Ja tak zrobiłem i tego nie żałuję.

Kup lapka za 1500-1800 zł z Celeronem M530 lub Turionem 64. Minimum 1GB ramu, dysk 120GB, grafa no cóż … do netu nie musisz mieć super wydajnej.

Za zaoszczędzone pieniądze - czyli to co ci zostanie, zainwestuj i kup sobie za 2 lata nowego. Też nie będzie to mocarz ale bedzie nowy.

A tak wydasz dzisiaj 3 tys pln, a za 2 lata bedziesz sobie pluł w brodę, że przecież mogłeś kupić tańszego, a tak został ci grat a kasy nie ma.

Ja się generalnie tak za bardzo na laptopach nie znam… Ale kierowałbym się :

* Wielkością ekraniku (zamiast 15 cali wziąść 17)

* Pamięcią

* Twardym dyskiem

* Różnymi funkacjmi , typu wbudowana kamera internetowa , blutof;) , etc…

* Baterią / akumulatorem ( żeby jak najbardziej dłużej trzymała )

Myślę, że to takie by podstawowe, jeśli do internetu i muzyki a czasem filmu…

Złączono Posta : 23.11.2007 (Pią) 19:57

Jedynie za pozostałą kasę , jeśli nie masz dodtaków typu , urządzenie wielfunkcyjne, dobre głośniki (creative) lub słuchawki , kamerę internetową… też można zainwestować.

mnie interesuje laptop sprawdzonej firmy(czyt. np.HP) nie żadnej Celeron- której nazwę słyszę po raz pierwszy. Jeżeli kupić to od razu porządny a nie zmieniać co 2lata jak napisałeś.

No właśnie w tym jest problem. Aby kupić lapka z 17 ekranem 3 tys. pln może nie starczyć (poza tym waga takiego lapka to ponad 3,5 kilo jka nie wiecej). Wydasz całą kasę i za dwa trzy lata zostaniesz się ze szrotem i bez pieniędzy.

To jest tak jakbyś chciał kupić ferrari, aby móc dwa razy w tygodniu jeździć do sklepu po bułki. Jak ciebie stać,to sw sumie czemu nie.

heh technik_elekt twoje podejście jest zaskakujące szczerze powiem. nie mam zamiaru kupować laptopa co 2lata. Raczej komp kupuje sie na dłuższy okres czasu prawda?

wracając do tematu: czekam na konkrety.

No to sobie kupuj. Ja kiedyś też tak myślałem jak ty. Kupiłem super lapka - drogi, a po 3 latach zostałem się ze złomem.

Dlatego teraz kupiłem lapka Acera (na którym piszę tu od pół roku) w niemieckiej hurtownu. Lapek jest trochę leciwy turion64 2GHz i grafa ATI X1100, ale jest dobrze wyposażony(kamerka, net bezprzewodowy do HotSpotów, waga 2,5kg z baterią itd) a jego cena na PLN to 999 zł. Za rok czy dwa wywalę go i kupię sobie nowego. A ty zostaniesz się ze szrotem.

Złączono Posta : 23.11.2007 (Pią) 20:15

dziwi mnie twoje podejście do sprawy. Chcesz wydać masę kasy na lapka do netu :o . To albo jesteś bardzo bogata i ciebie na to stać, lub kasiorka od rodziców - pewnie jeszcze nie zhańbiłaś się pracą i pieniążki zbyt łatwo przychodzą co.

Hania - komputery to NAJSZYBCIEJ starzejący się sprzęt na świecie - technik ma rację - dziś wydasz 3 tysiące na sprzęt, który najdalej za rok wart będzie połowę tej ceny… ale wybór jet Twój.

P.s.

Celeron M530 lub Turion 64 to nazwy typów procesorów (a nie wytwórcy lapków) :wink:

No to może zastanów się nad laptopem firmy Dell , laptopy “niestety” niezniszczalne ,czysto biurowy , wykonanie wyśmienite i sznująca się firma w świecie oczywiście do polski dopiero weszła (najnowocześniejszy zakład della w europie- pod Łodzią) i odrazu nowa oferta sklepów Vobis ,dotychczas lapka można było zakupić jedynie przez internet , jednak vobis wyszedł naprzeciw tym niedogodnością co mnie bardzo dziwi bo w pozostałej Europie tego lapka można kupić jedynie drogą internetową. Acha polecam model Latitude D630 ale on znacznie przekracza 3tyś zł więc może model 531

http://www1.euro.dell.com/content/produ … l=pl&s=pad

do wyboru i do konfiguracjii.

Dell, to nie to samo co kiedyś. Oglądaliście konferencję Della podczas której eksplodował lapek. To było chyba w tym roku.

A te psujące się blaszami dla ZUS. Makabra.

W Polsce Dell nie prowadzi sprzedaży lapków dla klintów indywidualnych - bezpośrednio, tylko poprzez firmy.

technik_elekt ma dożo racji rok temu kupilem sobie lapka za 3500 zł a teraz wart jest ok. 2000 zł czy nawet mniej! Hanka123 chodzi tutaj o to ze laptopy sie starzeją i jak kupisz sobie takiego za 3000 zł to po gwarancji będziesz sie modlić żeby sie nie zepsuł bo za naprawę trzeba bulić kasę a tak kupisz nowy i będzie dalej gwarancja plus nowy sprzęt. Wybór należy tylko i wyłącznie do ciebie :slight_smile:

Dell Latitude™ D630

5,761.00 PLN

Cena bez podatku VAT**

No fajny lapek do 3 tys. pl???

Dell nie powiem ze fajna firma ale ciekawa komputery maja ciekawe jak i ceny

KacperP święte słowa. Kompy interesujące zupenie jak i ceny za nie

zdaje sobie sprawę, że komputery się starzeją. To jest chyba oczywiste. Z całym sprzętem AGD tak się dzieje. Nie rozmawiajmy już na temat tego czy lepiej kupić komp tańszy i jakiej firmy ale na co zwrócić uwagę przy kupnie. jakie parametry powinien posiadać.

Przypominam, że komp. najczęściej będzie wykorzystywany do serwowania po necie.

Powtarzam jeszcze raz : !

no niestety płacisz za jakość(klawisze niesłyszalne pozatym cały laptop jest prawie niesłyszalny), trwałość (część obudowy z magnezu) i wyposażenie (sprzęt dodatkowy:bluetooth wewnętrzny,czytnik lini papilarnych, slot na karte sim, jak i czytnik kart inteligentnych) pozatym wyposarzenie: ładowarki domowa i samochodowa , “kłódka” do zabezpieczenia laptopa , płyn do panelu , szmaty i szmateczki, i torba firmowa zaopatrzona w notesy ,notesiki i kilka różnych rodzjów długopisów i pisaków wszystko firmowe.