Czym kleić puzzle?

Mam do poklejenia/naklejenia 20.000 elementów (oczywiście po 1000-3000) na płyte kartonową. Mam pytanie czy ktoś z Was kleił już puzzle. Z jakiej techniki korzystaliście , jakiego kleju używaliście itp? Wszelkie wskazówki bedą bardzo pomocne

Pozdrawiam

Klej szkolny albo specjalna tasma dwustronna.

Nie :!: Najlepszy Vikol do paneli. Przeźroczysty i mocny i tani

Możesz rozwinąć?

Witaj, kleiłem już jedne 1500 wikolem też do takiej płyty podobnym sposobem pojedyńczo od lewej do prawej najpierw góre potem jak skończyłem góre to dół… na sam koniec niestety wypadek przy pracy i niestety się nałożyły tak że zostały leżeć w 90% i już ich nieskończyłem bo byłoby paskudne wybrzuszenie

grafika Teraz zastanawiam się nad tym aby puzzle nieobrucić ich obrazkiem do dołu potem niewiem może pędzlem wałkiem coś w tym stylu przejechać je jakimś klejem i docisnąć do nich z góry płyte…

Czekam na dalsze sugestie

Złączono Posta : 02.08.2006 (Sro) 15:31

Jakimś wałkiem Proszę Was o rozwinięcie pomysłow :wink:

nie nie wałkiem. To najlepszy klej jaki tylko jest.

Ja wszystkie trzymam w antyramach. Takich drewniano-pleksyjnych. Tanio i nie trzeba kleić.

Klej Magik (lub Magic - zapomniałem) świetny!

Kleiłem butaprenem “Mona Lisę” i wisi po dziś dzień od ok. 10 lat oraz mapę świata - zwykłym klejem do tapet, ale tu było gorzej, bo wygięło pilśniowy podkład (trzeba było długo prostować), ale też wisi ok. 10 lat.

a moze kropelka?? ;>

ja klecilem na tasme dwustronna

Rozwińcie jak Wy konkretnie to robiliście:>

normalnie nakleiłem na latna deske ciekna dobra tasme dwu stronna nakleilem ją i naklejalem pozle ale pierw ugladalem na podlodze :d poniewaz ze moglem sie pomylic i zly pozel przykleic :smiley:

nie nadaje się ;]

notabene najlepiej jest :

Ja już mam widok z gór 3 lata i jest ok :slight_smile:

OK wiec sproboje jedne puzzle pokleic.

master_zonk6 W jakiej cenie jest ten Vikol do paneli? Jak ten klej rozprowadzać po puzzlach bo wydaje mi sie że mam je położyć obrazkiem do dołu posmarować klejem całość i z góry dokleić płyte?

Czekam na odpowiedź

Ja mam 9 puzli w pokoju wszystkie w antyramach.

MoszeUsz więc powiedz ile kosztuje taka standardowa antyrama (łącznie ze wszystkim) dla 1000 2000 i 3000 el.

Zamieszczam zdjęcia antyram (troche słabe bo robione telefonem):

Taka około 20 zł (mam takie 3)

dfgal6.th.gif

Ta jest droga około 50 zł (mam takie 2)

fgtb7.th.jpg

Ta 19.99 jak kupowałem rok temu (mam takie 4)

fgbkq9.th.jpg

Radze poszukać cen w sklepach internetowych

Kupiłem na próbe 150ml ‘vicol super’ narazie schnie 1000el zobaczymy…

Dzieki za komentarze.

Pozdrawiam

Złączono Posta : 07.08.2006 (Pon) 16:03

MoszeUsz widze na pierwszym kawałem like in the mountain :lol:

TU narazie moja pierwsza seria 1000 el potem w weekend zaczne kleić kolejne.

ja kleiłam wikolem, sprawdził się i jest tani. niestety potrzeba dwóch płyt. za ich pomocą obracasz puzzle obrazkiem do dołu, smarujesz płytę cienko wikolem i przyklejasz do puzzli. niestety trzena czymś przycisnąć na kilka godzin. efekt jest dobry.pozdrawiam