Czym mogę edytować plik .dat?

Otóż chciałbym stworzyć mod do gry, która mało zajmuje.

Jest to gra karciana.

Chciałbym zmienić wygląd kart, lecz w folderze “cards” jest tylko plik z rozszerzeniem .dat oraz folder, w którym jest również plik .dat .

Czym mógłbym je otworzyć i edytować ?

Bardzo proszę o pomoc, jestem w tym nowy !

(tak btw, mój skype: scswkjp )

Proszę pomóżcie !

Pliki .dat to zazwyczaj albo pliki tekstowe albo filmowe.

Z tego co opisujesz może być to też jakieś archiwum z rozszerzeniem zmienionym na .dat i w takim przypadku możesz spróbować je otworzyć winrarem albo 7-zipem.

Powiedziałbym że na 100% jest to własny wewnętrzny binarny format pliku i nic z tym bez posiadania pełnej specyfikacji formatu i dość dużej wiedzy programistycznej nie zrobisz

nnick - niekoniecznie trzeba posiadać dużą wiedzę programistyczną - nie wiem, czy wiesz, ale w grze GTA San Andreas również były pliki .dat, które edytowało się notatnikiem /dowolnym innym edytorem tekstu/, a w nich umieszczone były na przykład dane dotyczące sterowności i wyglądów samochodów - więc nie znając się totalnie na programowaniu można było podrasować sobie najsłabszy samochód patrząc jedynie na wartości innych pojazdów.

Według mnie jest to plik z możliwością otworzenia przez notatnik - spróbować nawet jeśli nie zaszkodzi ;-). W najgorszym razie zobaczysz krzaczki i inne dziwne znaczki.

Zależy od programisty, to że było tak w GTA nie znaczy że wszędzie tak będzie. Biorąc pod uwagę że Wojciex152 chce sobie zmienić wygląd kart musi pracować z plikami binarnymi a nie tekstowymi. A co w tych plikach siedzi to może tylko autor aplikacji wiedzieć. Może to być skompresowane ZLibem, GZipem, może sam utworzył przez serializację danych, może to być własny “system plików”

Nie mówię, że będzie wszędzie, bo sam się z krzaczkami w .dat spotkałem, wiem, że to nie reguła ;-).

Ta zmiana obrazków kart może być równie dobrze zakorzeniona jako linia “C:/Users/[nazwa]/…”, a może być też w drugim pliku dat :wink:

ani win rarem ani 7zipem tego nie mogę otworzyć. jak notatnikiem to są krzaczki. chyba muszę sobie moda darować ;(

Może byś napisał konkretnie co to za gra, bo pliki .dat mogą oznaczać cokolwiek. Wtedy może ktoś kto coś podobnego w tej grze robił będzie wiedział.