Czym można tak zepsuć monitor?

Czym można tak zepsuć monitor??

naciskiem ?? to ktoś sprzedaje nie mój

http://img820.imageshack.us/img820/6558 … 918113.jpg

Może się tak zepsuć.

Asasynx , czy to jest monitor lcd lub plazmowy?

Ta jasna plama to mi wygląda na zwykłe odbicie lampy błyskowej ale widzę tam pionową kreskę na środku która wygląda mi na klasyczną wadę matrycy (zdarzają się takie wady produkcyjne).

Chyba że jest to klasyczny telewizor CRT to ta biała plama może być uszkodzeniem kineskopu spowodowanym przez magnes.

Po 1 - to nie jest plazmowy monitor, bo takich nie robią

Po 2 - chodzi o tą kreskę

Po 3 - to nie jest crt co bardzo dobrze widać

Po 4 - ta plama to na bank flash, gdyż widać po obudowie monitora źródło światła.

qwerty01 , Nie wiem o co ci chodzi skoro w zasadzie to napisałem to samo co ty jako najbardziej prawdopodobne oraz podałem inne możliwe usterki które mogą na fotce podobnie wyglądać.

A tak na marginesie to jest mało prawdopodobne to uszkodzenie powstało od nacisku (ta kreska), od nacisku raczej powstają przebarwienia obrazu - jak już napisałem najprawdopodobniej jest to wada produkcyjna (fabryczna) matrycy.

Pixele się wyjarałyy :lol:

Raczej wątpię to raczej klasyczne mechaniczne uszkodzenie/niedoróbka przy stykach matrycy - to się zdarza stosunkowo często.

Sorry Winetou, ale co to ma wspólnego z działem “Problemy z oprogramowaniem” ??

Przenoszę :arrow: Na luzie.

;p to niejest moj ale chce cos kupic nowszego z monitorów i niewiem czy na allegro czy w normalnym sklepie bo jak taka usterka bedzie to…

na gwarancji wymienia ?