Czym można zakryć nie używane sloty na wentylator 120 mm

Witam mam obudowę Thermaltake V3 Black edition i dość nietypowy problem :P.

Skrzynka stoi obok biurka nie pod biurkiem bo po prostu nie mam tam miejsca. Obudowa ma 2 otwory na wentylatory 120mm http://www.thermaltake.com/db/pictures/ … 770904.jpg

Wszystkie najważniejsze podzespoły są odsłonięte. I tu moje pytanie czym to zakryć, jestem dosyć ostrożny ale zawsze może się zdarzyć, że wyleje mi się na biurku napój i woda dostanie się do kompa.

Witam,

Dość kiepskawa sprawa. Zakrycie otworów na tyle szczelnie, żeby się nic nie wlało do środka może pogorszyć cyrkulację powietrza i zaburzyć odprowadzanie ciepła z wnętrza. Gdyby to miało być zakryte to producent nie robiłby obudowy z dziurami.

Ale jeżeli jednak chcesz to zrobić - pamiętaj, że robisz to na własną odpowiedzialność - możesz użyć do tego cienkiej pleksi. Kupisz ją w dowolnym sklepie dla majsterkowiczów, budowlanym, modelarskim. Gdy już będziesz się bawił z pleksi to możesz zrobić tak żeby pomyśleć jednak nad kanałem wentylującym, np. zostawić dłuższe ścianki niezakryte a samą pleksi dociąć szerzej niż szerokość otworów.

Do łączenia pleksi możesz użyć kleju, silikonu, albo cienkich wkręcików.

Powodzenia.

ja proponowałbym zakryć to od środka cienką fizelina ,powietrze przejdzie a kurz nie!!

mm150 tak masz rację, ale nadal nie chroni to przed wspomnianym zalaniem. Stąd mój pomysł ze specjalnym kominem z przezroczystej pleksi.