Czym należy czyścić matryce monitora lcd?

(Grzesiek82) #1

czymś takim?

http://www.gral.pl/preview/rozniproduce ... zt._32.php

swój crt to czyszczę normalnie płynem do mycia okien ale tego bałbym się tak żeby się jeszcze plamy nie porobiły jakieś na matrycy

(Agatonster) #2

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie.

W tym celu proszę użyć przycisku Zmień przy poście otwierającym ten temat.

Ujęcie tematu w powyższy sposób kwalifikuje temat do działu Na luzie - otwiera bowiem furtkę dla "radosnej twórczości".

(model12) #3

Witam! Ja osobiście używam szmatek? firmy szwedzkiej ACT i jestem zadowolony i to bardzo koszt 50zł

Złączono Posta : 08.05.2007 (Wto) 12:37

Dokładnie nazywa się to czyśćik do monitorów,naprawdę bardzo dobry,zero używania płynów.

(Jar3k Kolacz) #4

ja czyszczę pianką antystatyczną a potem przecieram szmatką jakąś flanelową :wink:

(Marcinch7) #5

Ja używam jednorazówek EMTEC TFT SCREEN CLEANING, są tanie i dobre. Thx, że mi przypomniałeś bo matryce mam brudną jak ....

(enjoypoznan) #6

Specjalne ściereczki do czyszczenia monitorów LCD nasączone odpowiednim płynem. Żadnych płynów do okien bo mogą Ci się zrobic plamy.

(Basco1984) #7

Witam

Ja używam zwykłego płynu do mycia szyb .

Monitor mam już 1,5 roku i nie mam żadnych plam więc nie będę przepłacał za jakieś chusteczki czy specjalne płyny.

Pozdrawiam

(Grzesiek82) #8

no włąsnie każdy mówi co innego.na nektóych forach czytałem że najlepiej płynem do mycia szyb na amoniaku np mr muscle zielony, znów na innych że nie na amoniaku.

(enjoypoznan) #9

No ja bym nie czyścił LCD płynem a reszta niech robi jak chce. W końcu ekranu nie czyści się codziennie i można zainwestowac w jakieś ściereczki przeznaczone do tego celu.

(Chrucik) #10

taki jest środek w sprayu do czyszczenia monitorów LCD, CRT etc. Nazywa się ehhhhh nie pamiętam i nie mogę go znaleźć ..... Taka szara butelka aluminiowa i niebieskie napisy ... a znaczek firmy podobny do ATI

(boczi) #11

Tylko ściereczka z mikrofibry

(Jbviuhvbvui) #12

(iwa nike) #13

ja używam chusteczek chigenicznych

(Jason X) #14

Ja początkowo też balem się czyścić swój LCD płynem do okien. Teraz bez zahamowań czyszczę go Mr Muscle i ręcznikiem papierowym bądź chusteczką (lepiej bo mniej szorstka). Czyściłem już tak setki razy i monitor nadal działa :slight_smile: To chyba przesada z tymi specjalnymi płynami.

(steemm) #15

ja kupiłem sobie piankę do czyszczenia monitorów LCD, używam jej także do mojego CRT, do tego używam ściereczki z flaneli, i jest git 8) najważniejsze że ten zestaw nie pozostawia jakiś brzydkich śladów, a na crt mogę sobie kichnąć i da rade to łatwo powycierać :smiley:

(Kubakuderski) #16

Ja czyszczę papierem ściernym... jest najlepszy i nie rysze monitora

A tak na serio to jakimiś ściereczkami z mikrofibry i taką piankądo LCD.