Czym należy czyścić matryce monitora lcd?

czymś takim?

http://www.gral.pl/preview/rozniproduce … zt._32.php

swój crt to czyszczę normalnie płynem do mycia okien ale tego bałbym się tak żeby się jeszcze plamy nie porobiły jakieś na matrycy

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie.

W tym celu proszę użyć przycisku Zmień przy poście otwierającym ten temat.

Ujęcie tematu w powyższy sposób kwalifikuje temat do działu Na luzie - otwiera bowiem furtkę dla “radosnej twórczości”.

Witam! Ja osobiście używam szmatek? firmy szwedzkiej ACT i jestem zadowolony i to bardzo koszt 50zł

Złączono Posta : 08.05.2007 (Wto) 12:37

Dokładnie nazywa się to czyśćik do monitorów,naprawdę bardzo dobry,zero używania płynów.

ja czyszczę pianką antystatyczną a potem przecieram szmatką jakąś flanelową :wink:

Ja używam jednorazówek EMTEC TFT SCREEN CLEANING, są tanie i dobre. Thx, że mi przypomniałeś bo matryce mam brudną jak …

Specjalne ściereczki do czyszczenia monitorów LCD nasączone odpowiednim płynem. Żadnych płynów do okien bo mogą Ci się zrobic plamy.

Witam

Ja używam zwykłego płynu do mycia szyb .

Monitor mam już 1,5 roku i nie mam żadnych plam więc nie będę przepłacał za jakieś chusteczki czy specjalne płyny.

Pozdrawiam

no włąsnie każdy mówi co innego.na nektóych forach czytałem że najlepiej płynem do mycia szyb na amoniaku np mr muscle zielony, znów na innych że nie na amoniaku.

No ja bym nie czyścił LCD płynem a reszta niech robi jak chce. W końcu ekranu nie czyści się codziennie i można zainwestowac w jakieś ściereczki przeznaczone do tego celu.

taki jest środek w sprayu do czyszczenia monitorów LCD, CRT etc. Nazywa się ehhhhh nie pamiętam i nie mogę go znaleźć … Taka szara butelka aluminiowa i niebieskie napisy … a znaczek firmy podobny do ATI

Tylko ściereczka z mikrofibry

ja używam chusteczek chigenicznych

Ja początkowo też balem się czyścić swój LCD płynem do okien. Teraz bez zahamowań czyszczę go Mr Muscle i ręcznikiem papierowym bądź chusteczką (lepiej bo mniej szorstka). Czyściłem już tak setki razy i monitor nadal działa :slight_smile: To chyba przesada z tymi specjalnymi płynami.

ja kupiłem sobie piankę do czyszczenia monitorów LCD, używam jej także do mojego CRT, do tego używam ściereczki z flaneli, i jest git 8) najważniejsze że ten zestaw nie pozostawia jakiś brzydkich śladów, a na crt mogę sobie kichnąć i da rade to łatwo powycierać :smiley:

Ja czyszczę papierem ściernym… jest najlepszy i nie rysze monitora

A tak na serio to jakimiś ściereczkami z mikrofibry i taką piankądo LCD.