Czym należy sie sugerować przy doborze płyty głów. do proc

Wiem że muszę patrzeć czy płyta jest pod AMD czy Intela oraz na zegar (266, 333, 400Mhz), ale czy na coś jeszcze?

Musisz wiedzieć ilu bitowy jest procesor i taką też dobrać płytę. ( 64 lub 32-bitową)

Pierwsze napisz co masz jaki procek Intel czy AMD i jaki typ,jaka pamięć i typ,jaki dysk -typ,jaką kartę grafiki -typ.

Czy nie masz nic i chcesz skompletować kompa.

To ma być nowy komp (raczej AMD), zastanawiam sie czy nie zostawić k. graficznej ze starego kompa.

a moze bys podal to co masz ,a my bysmy ci dobrali jakis sprzet

zeby wszystkiego nowego niekupowac

Płyta: ECS K7S5A (266MHz)

Dysk: S. Baracuda 40 GB

Procesor: Athlon XP 1600+

Karta graficzna: GeForce 2 Titanium 64 MB

Pamięć RAM: 256 DDR

Nowy komputer w cenie do 1800zł. (Sam komputer - bez monitora itd.)

Chyba będe kupował w tym sklepie: http://www.proline.pl/

Procesor

Płyta główna

Pamięć RAM

Dysk

Karta graficzna

Do tego kup jakąś obudowe np. bez zasilacza + Chiefteca w zależności ile kasy Ci zostanie :slight_smile:

Należy przede wszystkim sprawdzić jaki socket ma dana płyta główna. Poza tym warto zobaczyć jak można podłączać dyski twarde (SATA, czy ATA). Ile maksymalnie ramu można wsadzić. Poza tym ogólnie poczytać opinie o płycie - co o niej sądzą Ci, którzy ją już nabyli.

Musisz patrzeć jaki procesor i jakie gniazdo,bo jeśli kupisz procesor np. Sempron 3100,a płytę z gniazdem socket 939 to nie będą do siebie pasować,

Dodatkowo płyta główna ma chipset dostosowany do procesora,Zwykłe Pentium 4 to Socket 478,wolniejsze wersje Sempronów - socket A,do tego dochodzi jeszcze zasilacz,najlepiej jakby był conajmiej 350 Watów,bo jeśli kupisz sobie do tego 8 potokowa kartę grafiki,nie licząc twardziela,napędów,to może nie uciągnąć

Jak teraz tak patrzę na http://www.proline.pl to nie wiem czy bardziej nie opłacało by się kupić Celerona

A czemu Celerona ?? Bo ma dużo MHz ??

Celerona D se można rzeczywiśce ale w D… wsadzić :slight_smile:

karolzet co powiesz na to ze AMD barton @2200mhz jest wydajniejszy od Celerona D z zegarem o 1000mhz szybszym :>

Myslałem, że głównie na to się patrzy:P

ważne jest taktowanie, ale lepiej jest mieć szybszą szyne fsb, niż dużo mhz :slight_smile:

np. 12x133= 1600mhz

8x200= 1600mhz

drugi przypadek bedzie wydajneijszy, mimo identycznego taktowania :slight_smile:

Aha:)

Najlepszy z sempronów- Sempron 3100+ pracuję z częstotliwościa taktowania równą 1800 Mhz, podczas gdy mój stary Athlon 1600+ pracuje z taktowaniem 1400 Mhz:/

ale sempron chodzi na fsb 166 (ddr 333), a twój stary amd zapewne na 133 (ddr266)

I twój stary to odpowiednik 1600MHz P4 a nowy 3100MHz :slight_smile: Ma pewnie jeszcze więcej cache i jest znacznie ulepszony pod względem architektury. A po za tym looknij na zestaw który Ci złożyłem.

Już lookałem - cena wychodzi równe 1554 zł. Może jeszcze jakąś część zamienić na lepszą - żeby w sumie wychodziło 1800zł. Może 1024ram?

Dobry pomysł :wink:

Tylko musisz pomyśleć jeszcze czy masz dobrą obudowę i zasiłkę. Jak jest coś przyzwoitego to 1GB ramu jest dobrym wyborem. Ew ten procesor