Czym odtworzyć .sub i .idx

Jakim programem można otworzyć pliki z rozszeżeniem .sub oraz .idx Zaznaczam że notatnik i inne podobne aplikaacje odpadaja

Złączono Posta : 09.07.2007 (Pon) 16:18

Zaznaczam ze jest mi to potrzebne do ogladania filmu i takie mam rozszezenia z napisami

obydwa programem Subtitle Workshop albo subrip

Odświeżam nadal potrzebuje waszej pomocy. Czym otworze napisy z rozszezeniem .sub?

Zależy co chcesz z tym później zrobić. Bo otworzyć to możesz nawet Notatnikiem, to zwykły plik tekstowy.

Ale coś mi się wydaje, że Tobie chodzi o odtwarzacz, który potrafi wyświetlić te napisy. Tak pierwszy z brzegu to np. SubEdit Player. Całkiem niezły player skądinąd. Albo dowolny inny po konwersji do (najpopularniejszego) formatu txt. matio91 napisał czym tą konwersję przeprowadzić.

Nie to jest plik textowy ale NOTATNIKIEM się nieda juz ja tkai glupi niejestem sprawdzalem te mozliwosc SubEdit tez nic tutaj nieskurał mi chodzi o to zbey ten plik jakims programem odtworzyc i zmienic na .txt zbey ladnie ogladac;d

Nikt nie mówi, że ktoś tu jest głupi. Może tylko niektórym nie chce się czytać co się do nich pisze :wink:

http://www.zoom.idg.pl/ftp/pc_2997/Subt … 02.51.html

Niestety pudło ten programik mi pokauzje że niewłaściwy format ;/;/

Media Player Classic, VLC media player, MPlayer (MPUI, SMPlayer) oraz BSplayer obsługują ‘ripy’ VobSub’a (.sub/.idx) - wystarczy by pliki miały tą samą nazwę co plik wideo.

Można również zastosować filtr DirectVobSub (VSFilter) - zdaje się że ffdshow też.

Ewentualna ‘konwersja’ do .srt - Subrip, DVDSubEdit, Avidemux.

Tworzenie napisów w programie SubRip

Tworzenie napisów za pomocą Avidemux

(Nie mogę teraz sprawdzić, ale Subtitle Workshop obsługuje raczej tylko pliki tekstowe (w różnych formatach), a ‘ripy’ VobSub’a to pliki binarne (VobSub’em ‘wyciągane’ są napisy z DVD, które nie są w formie tekstowej).)

Dzięki ci mam nadzieje ze mito pomoze. Subripem nieumiem za bardzo sie psolugiwac on mi kazda linijke po koleji wysfietla a to za wolno;/ i niepokazuje czasu keidy dany napis bedzie wisfietlony tak jak w pliku .txt. Wiec sprubuje tym drugim.