Czym otworzyć pliki .cdr?

Wiem , że do otwarcia powyższego pliku jest potrzebny corel. Wiem , ze bedę musiał go kupić dla swojej firmy. Wiem, że będę go używał tylko do otwierania plików , więc moje pytanie brzmi : jaka jest najtańsza wersja komercyjna do nabycia w języku polskim? Chyba , że są inne możliwości?

Dzięki za info.

jak tylko do przeglądania to może już lepiej kupić licencje na XnView

http://pagesperso-orange.fr/pierre.g/xn … ister.html

Do 28 lutego jest promocja na najnowszy produkt Corela http://apps.corel.com/lp/emea/hdd_promo/index_pl.html. Możesz poszukać starszych wersji na Allegro. Pamiętaj tylko, że nie nie może to być wersja EDU ( sporo tańsza ), bo jak sama nazwa wskazuje, służy do nauki.

A coś takiego się nada?

http://www.allegro.pl/item555133173_cor … o_one.html

lub

http://www.allegro.pl/item555140209_cor … ratis.html

lub

http://www.allegro.pl/item555667281_cor … f_vat.html

lub

http://www.allegro.pl/item557638212_cor … agram.html

Czy corel suite 11 sobie z tym poradzi?

Ta oferta wygląda nieźle http://www.allegro.pl/item555140209_cor … ratis.html

wiesz co szczerze to 11 nie wiem na 100% czy otwiera .cdr, ale w moim przekonaniu na 99% otwiera,

znalazłem taka wersje:

http://www.allegro.pl/item562768694_cor … ition.html

ja bym ja kupował jak już coś ponieważ aktualnie większość grafik jest tworzona na tej wersji, co do 11 może nie być 100% zgodności z oryginałem

Oczywiście CorelDraw 11 poradzi sobie z otwieraniem plików cdr. ale tylko tych, które były zapisane do wersji 11 lub niższej Corela np. 10, 9, 8 … Plików zapisanych w nowszych wersjach - CorelDraw 12, X3, X4 już w 11 nie otworzysz.

aficio , Proszę o zmianę tytułu na bardziej konkretny.

Użyj opcji zmien.gif

Pomocne może być zapoznanie się z TYMI informacjami.

ThumbsPlus , Xnview , ST Thumbnails Explorer , albo robisz tak : Mój komputer > Narzędzia > Opcje Folderów > Widok > Odznaczasz "Ukryj rozszerzenia znanych typów plików > Klikasz na plik > zmień nazwę > zamiast .cdr napisz .jpeg i wszystko .

Pytanie zasadnicze - czy dane pliki MUSZĄ być w formacie CDR czy możesz użyć innego formatu? Bo jeżeli ktoś używa Corela, nie jest dla niego problemem eksport tego do formatu EPS a pliki EPS jest w stanie otworzyć darmowy InkScape. W tym wypadku nie ma problemu z wersją Corela, choć mogą być problemy z eksportem pewnych elementów np - przeźroczystość, cienie… Jeżeli pliki nie zawierają tego typu danych spokojnie i bezpiecznie można użyć tymczasowo InkScape’a.

jasio96 , a ty przepraszam co chcesz osiągnąć przez podglądanie dołączonych miniaturek? Bo chyba nie napisałeś tego poważnie? :lol:

Słuchaj. Otwieram agencję reklamową , więc ten standard jest ogólnie powszechny i stosowany przez grafików i przez firmy , które dają zlecenia. Tak więc nie mogę wymagać od mojego klienta , zeby mi przerabiał plik , albo nie bedę w mógł zobaczyć szczegółów danego projektu. To nie bedzie wyglądało poważnie i profesjonalnie. Druga sprawa, dopiero zaczynam i nie wiem jak ten biznes pójdzie , więc nie chcę inwestować na początku 3-4 tys. zł. Więc może na bazie tego co napisałem , może coś poradzicie?

I tu się mylisz, owszem korzysta się z tego formatu, ale najlepsze formaty grafiki wektorowej to eps i ai bo w przeciwieństwie do plików z Corela nie wymagają potem przeróbek, mogę sobie bez problemu wrzucić taki plik do Illustratora, Photoshopa czy InDesinga bez obawy, że coś mi się posypie (a w CDR ma się co sypać przy eksporcie, oj ma).

Cóż, rozumiem.

Obawiam się 3-4 tyś to o dużo za mało, ale nie chcę cię zniechęcać.

Wracając do tematu, niestety format CDR jest formatem zamkniętym i bez programu Corel Draw w najnowszej wersji po prostu nie masz szans poprawnie go obejrzeć. Są co prawda jakieś konwertery, choćby http://3d2f.com/programs/8-031-pictview … load.shtml, ale osobiście nie testowałem. Format CDR zmienia się z wersji na wersję i niestety zawsze trzeba mieć tą najnowszą. Niestety nie wiem do której wersji ten program potrafi konwertować CDRy.

Poza tym zależy co chcesz robić w tym Corelu.