Czym otworzyć / zmodyfikować plik *.WIM?


(incognito74) #1

Pytam dlatego, że plik "PROGRAMS.WIM" zawiera (najprawdopodobniej) kilkanaście programów, a ja chcę dodać do niego kilka własnych. W google przeczytałem, że da się go otworzyć za pomocą WinRAR'a (niestety) lub Paragon Partition Manager (tego jeszcze nie testowałem).

otworzyć i wypakować pliki z tego archiwum da się za pomocą programów: 7-zip i WinMount3.

Jednak w dalszym ciągu nie potrafię stworzyć własne archiwum tego typu lub do istniejącego dodać własnych plików.


(kuba3351) #2

Musisz to zrobić za pomocą narzędzi Windows AIK ( Windows Automated instalation kit).Można to pobrać ze stron Microsoftu, ale ostrzegam, że to ma więcej niż 1GB i jest w formie obrazu iso.


(Norbik95) #3

Zmieniasz rozszerzenie na .jar lub .zip spróbuj. Wiesz jak??

Zapytaj google.pl -> on na pewno Ci pomoże :slight_smile:


(B Karwicki) #4

Generalnie rzecz biorąc, chcesz do tego dodać programy po to by zrobić sobie jakąś paczkę do szybkiej instalacji “swojego” Windowsa, czy chcesz zrobić system PE ?

Jeśli to pierwsze, to wystarczy Ci ghost świerzego systemu, a do tego drugiego lepiej użyć gotowych rozwiązań (np WAIK, lub WinBuilder dostępny na http://rebot.pro )


(adam9870) #5

A co chcesz zrobić?

Narzędzie dism z pakietu WAIK: http://www.microsoft.com/downloads/pl-p … c26d3b3b34

Jak używać DISMa? http://www.windowsnetworking.com/articl … Part2.html

Może przydać się http://translate.google.com/

Zerknij też do mojej pierwszej wiadomości w tym temacie: wgrywanie-systemu-wielu-komputerach-t482185.html, zwłaszcza do linków, które tam podaję. Na pierwszej sesji cyklu wdrożeniowego http://technet.microsoft.com/pl-pl/edge/Video/ff950080 (tak 28 minuta) jest pokazane używanie DISMa.

Dodane 22 marca 2012 9:18:48

A samo otworzenie i podgląd zawartości pliku WIM? [http://www.searchengines.pl/Metody-napr … _p__545870](http://www.searchengines.pl/Metody-naprawy-Vista-t124843.html/page view findpost p 545870)

gdybyś użył http://www.dobreprogramy.pl/7Zip,Progra … 12559.html, to Menedżera plików 7-zip szukaj w C:\Program Files\7-Zip\7zFM.exe.