Czym podkręcić procka?

witam zakupiłem niedawno nowego laptopa, samsung z takimi parametrami procek intel core i5 2410M 2,3 Gh na turbo boost do 3,2 Gh ram 8Gb grafika intel Hd graphics 3000wbudowana i nvidia geforce gt520mx, dysk 750GB, system win 7 b4bity i moja prośba jest następująca chciałbym jakoś podkręcić procka bo wydaję mi się że to on zamula w grach zanim się turbo boost załączy, jaka granica była by bezpieczna, może dało by się na czas gry załączyć go na stałe? i kolejna prośba podrzućcie jakiś darmowy program do aktualizowania sterowników, bo te co kojarzę to wszystko płatne:( z góry dzięki i pozdrawiam:)

Największym “zamułem” dla gier jest twoja grafika GT520 (chciałeś grać trzeba było GT 540M brać). Po drugie w twoim procku Turbo Boost podbija taktowanie do 2.9 a nie 3.2.

Geforce gt520 w wersji desktopowej nie jest demonem wydajności, a tym bardziej jego mobilna wersja więc to on właśnie stanowi wąskie gardło w przypadku gier…

Procesor jest ok, lepiej nie próbuj go podkręcać bo w laptopach nie powinno się tego robić - zbyt wysokie temperatury, brak możliwości montowania dodatkowego chłodzenia, zasilanie nie jest przystosowane do poboru większej ilości prądu…

no trudno porównuje włanśie do gry nfs run detale na medium rozdzielczość jedna z wyższych i to samo na minimum, tak samo czasami się przytnie do puki turbo boost nie wejdzie do akcji, a podpowie ktoś coś na temat programu do aktualizacji sterowników? i jeszcze jedno przez przypadek usunąłem folder pulpit znajdujący się na c w zakładce obok dokumentów muzyki filmów obrazów itd, i wywala mi teraz komunikaty można jakoś go przywrócić?

Tutaj trzeba by podkręcić grafikę Nvidia, najlepiej podkrętłem nvidia inspector , z mojego doświadczenia wynika, że ten program jest niewrażliwy na zmiany wersji sterowników. Podkręcam nim Nvidia GeForce GT 420M do parametrów GT 435M i w Bad Company 2 mogę sobie spokojnie na średnich grać w multi, procka mam i5 480M.

Ten link ci się przyda http://pclab.pl/news43165.html

P.S. Przy okazji sprawdź czy ci się załącza Nvidia przy tej grze, ustawić to można w sterownikach NVIDIA, zakładam że laptop ma system NVIDIA OPTIMUS.

W ustawieniach globalnych możesz przestawić filtrowanie tekstur z opcji jakość na wysoka wydajność, różnica w wydajności jest wtedy znaczna. Wszystko to znajdziesz w panelu kontrolnym NVIDIA w zakładce Zarządzanie ustawieniami 3D