Czym powiększyć malutkie zdjęcie

Witam !

Mam do was pytanie.

Jakim programem można powiększyć takie małe zdjęcie (Zdjęcie dodane do załącznika) . Chciałbym je powiększyć 3-4 razy bez większej utraty jakości, Czy to wgl. jest możliwe ? 

Pozdrawiam i dziękuje z góry za pomoc.

Zdjęcia nie widzę, ale to i tak bez znaczenia. Powiększyć bez utraty jakości się nie da. Jedynie gdyby była to grafika wektorowa.

Jakie rozszerzenie tego zdjęcia?

Każde powiększenie, to powiększenie każdego piksela. Bezstratne powiększenie, to tylko nazewnictwo. Można tylko przed powiększeniem zrzucić/zapisać obraz o rozszerzeniu jpg, czy png, na bitmap bmp, o większej gęstości pikseli. Jak masz zdjęcie już w bmp, to powiększając zobaczysz różnicę. Gdy masz w png, to robisz zrzut do bmp i wtedy powiększanie będzie wielokrotnie wyraźniejsze.

Rozszerzenie zdjęcia nie ma znaczenia. To, jak mocno można powiększyć zdjęcie zależy tylko i wyłącznie od możliwości programu.

Przekonwertowanie jpg do bmp nie da absolutnie nic, prócz znacznego zwiększenia rozmiaru pliku.

Bezstratne powiększenie to nie tylko “nazewnictwo”, bo bezstratnie można powiększyć pliki będące grafiką wektorową, a nie rastrową - tak jak png, bmp czy jpg.

 

Powiększyć zdjęcie możesz w każdym programie do obróbki zdjęć - Paint.Net, Gimp. Bawiąc się np. wyostrzaniem uda Ci się delikatnie poprawić jakość powiększonego zdjęcia, ale nie liczyłbym na cuda.

Nic nie pisałem o przekonwertowaniu. Można zeskanować zdjęcie w rozdzielczości 1200 dpi w bmp, a potem go powiększyć. Napisałem o zrzuceniu fotki z ekranu, ustawić bmp jako rozszerzenie zrzutu. Mam mały program na pulpicie MWSnap.

Przyjmujmy, że autor postu ma takie zdjęcie, że powiększenie jego, staje się nie do zaakceptowania, a więc w jakimś formacie jpg, czy png.

Photoscop nie dał mi lepszych wyników, niż moim sposobem, a chciałem zdjęcie z dowodu mieć w wielkości pocztówki.

No, cóż - brakuje Tu tej fotki, żeby pokazać zadowalający widok…

 

Swoją drogą, 400% powiększenia zwykłego zdjęcia, to już ekstremalne zadanie.

Dzięki Panowie za pomoc.

Widzę, że źle dodałem zdjęcie, ale to już nieistotne.

Tak tylko zastanawiałem czy da się powiększyć malutkie zdjęcie, ale wnioskując po waszych postach z tego zdjęcia nic nie dało by się odczytać. (Zdjęcie było z 1940 więc jakość oryginału też nie jest najlepsza)

Gdy nie miałem komputera, to chodziłem do salonu foto i tam za 8zł dostawałem zdjęcie pocztówkowe z połamanej, starej fotki. Dają jeszcze krążek CD.

Nawet z tego jest jeden portret osoby, co zmarła ponad 30 lat temu, a zdjęcie było marne. Pamiątki są bezcenne, a zawodowcy graficy, to mają oprogramowanie, warte ładne kilka tysięcy.

Photo Zoom Classic (BenVista) - specjalistyczny program do powiększania zdjęć bez znaczącej utraty jakości. Mam go z jakiejś tam promocji i widzę, że ma kilkanaście metod powiększania fotek. Działa dość dobrze.