Czym przetestować procesor?

Zakupiłem na Allegro procesor (AMD Athlon XP 2800+ na rdzeniu Barton). Jakim testom dobrze byłoby go poddać, aby wychwycić wszelkie nieprawidłowości w jego działaniu?

Przeprowadzałem już:

  • 3DMark 2001SE

  • 3DMark 03

  • PCMark 05

  • SiSoft Sandra Arithmetic Benchmark

  • SiSoft Sandra MultiMedia Benchmark

Komputer pracuje stabilnie. CPU-Z pokazuje parametry takie, jak określa producent. Asus PC Probe pokazuje temperaturę pracy procesora w granicach 40 - 45 stopni (po 3DMark’ach skakało do 51 stopni) - czy to nie za dużo? U kolegi na Athlonie XP 2000+ jest około 25 stopni.

Sprawdź w Prime 95

25 stopni to chyba przy wylaczonym komputerze :slight_smile: albo ma uklad chlodzenia wartosci samego komputera. Temperatura ktora masz jest prawidlowa, przy 60 stopniach mozna sie dopiero martwic.

Jesli komputer bezproblemowo przechodzi takie testy to prawdopodobnie jest sprawny. Polecam jescze zalaczyc program Prime95 - przeprowadza bardzo skomplikowane obliczenia bardzo obciazajac procesor i ram. Jesli wystapia jakies bledy to program o tym powiadomi. Test przeprowadz minimum przez kilka godzin aby byl wiarygodny.

Jak nie miał ukruszonego rdzenia to będzie chodzić, te procki wytrzymują chyba do 90 stopni, to ze ma ~ 60 to normalne jeśli masz chłodzenie box.

Prog:

SuperPI (testuj na próbce 16M lub 32M)

Hot CPU Tester Pro

SP 2004

To radził bym zmienić LC = Logic, kiepskie zasiłki, Modecomy kupuje się np. MC, GFT, FSP, CWT, unikać Feel, MGB i LC.

Ja na Athlonie 2200+ mam 49-56 stopni :slight_smile: coolerek boxowy

No to tak…

Od godziny 9:00 do 16:00 uruchamiałem testy:

  • 3DMark 2001 SE

  • 3DMark03

  • PCMark05

  • Sandra 2007: Arithmetic Benchmark

  • Sandra 2007: MultiMedia Benchmark

  • Prime95: Torture test (2 godziny, 39 minut)

  • Hot CPU Tester Pro 4

  • Super pi (testy 16K - 32M)

  • AMD N-Bench V3

Komputer wszystkie testy przeszedł pomyślnie, ani razu się nie zawiesił, nie zresetował, ani nie wyłączył. Procesor rozgrzał się maksymalnie do 53 stopni.

Myślę, że z procesorem wszystko jest w porządku. Macie jeszcze jakieś sugestie, odnośnie jego sprawdzenia?

Zrób te testy bez radiatora :lol:

A czemu w ogóle zakładasz że jak go kupiłeś na allegro to jest jakiś trefny ?

Nie zakładam, że jest trefny… Chciałbym się tylko upewnić, że wszystko z nim OK.

Skoro nic sie nie wiesza i wydajnosc w grach jest Ok… Bios pokazuje nalezcyie zegar… i ma proste nozki to jest ok :stuck_out_tongue: I nie ma ukruszonego jądra… Tfu chociaz jak iedys pracowalem na duronie z ukruszonym jądrem i pacalo ok :stuck_out_tongue: