Czym różni się router Adsl od Dsl?

Nadeszła chwila w której muszę zakupić router. Zatem weszłem na stronę popularnego sklepu i pojawił się problem, czym różni się router Adsl od Dsl który lepszy, opłacalny. Chciałbym dodać że mam internet radiowy, kabel od anteny jest podpięty do jakiegoś Adaptera (tak tam pisze) i z niego (adaptera) leci drugi kabel prosto do kompa. Wszystko łącznie z kablem od anteny opiera się na wtyczce RJ-45. Myślę że tyle informacji wystarczy.

Routery Adsl  są dla asynchronicznych łączy telefonicznych, łatwo poznać że podpinane są za pomocą wtyczki RJ11. Tobie potrzebny jest router DSL. I nie ma:  który lepszy, który  gorszy, każdy z nich jest do innego typu połączenia.

Jeśli pod radiówkę to właściwy będzie model DSL, choćby tani tp link 842N http://www.ceneo.pl/15333289

Jeszcze jedno, czy xDsl to to samo co Dsl???

post-271226-0-44625100-1427999122_thumb.

xDsl to zbiór wszystich echnologii Dsl

Czyli kupuję z zakładki xDsl. Dziękuje bardzo za pomoc.

Niczym się nie różnią, bo ADSL, to odmiana DSL. Producenci błędnie je po prostu nazywają routerami DSL. Szukasz zwykłego routera ethernet z wejściej WAN RJ-45 bez żadnego modemu. Tyle powinno Ciebie interesować przy zakupie. Poza tym zawsze możesz poradzić się sprzedawcy, on Ci powie jaki router będzie odpowiedni do Twojego łącza. To jest tak samo jak ze złączką RJ-45 i 8P8C, dla większości to jest to samo, a jednak nie jest i złącze 8P8C błędnie nazywa się złączem RJ-45.

Czyli że wszystko jedno czy kupię ADSL czy DSL?? Ma mieć po prostu wszysktie wejścia na RJ-45. Dobrze zrozumiałem??

Router ADSL ma standardowo wejście WAN pod RJ-11, niektóre np. Tp-Link 8968 mają port LAN/WAN RJ-45 więc swoją radiówkę byś podłączył. Bierz po prostu normalny router DSL, bez modemu który będzie zbędny dla ciebie.

OK Teraz juz serio dzięki za pomoc, rozumiem wszystko. Dzięki :smiley:

Tak, wejście WAN ma być na RJ-45, porty LAN, to porty przełącznika, więc i tak będą to RJ-45. Router ma być bez modemu.

Ten jest OK?? 

 

LINK:http://www.mediaexpert.pl/routery-xdsl-wifi/router-tp-link-td-w8960n,id-62387#tab_description

Dokładnie 3 razy pisaliśmy, żebyś brał bez modemu ADSL…