Czym różni sie ruter wi fi od rutera wi fi do internetu radiowego?

Siema.

Pytanie jak w temacie. Powiedzcie mi czy to ma wgl jakies znaczenie, mam internet radiowy, i czy to jakaś róznica czy kupie sobie ruter zwykły z wi fi czy tak zwany ruter wi fi do internetu radiowego ?

 

 

//Nie wiem czy powinienem dodać w tym dziale czy w innym temacie, jesli nie prosze o przeniesienie lub coś.

Szczerze Ci powiem że nie słyszałem konkretnie o routerze wifi do internetu radiowego.

 

To zapewne jedno i to samo, tylko niektórzy tak piszą, żeby zupełnie nieznający się ludzie nie kupili złej rzeczy.

 

Natomiast Ciebie powinien interesować router dsl (tzn port wan typu rj45). No chyba że masz inaczej wykonane obecnie podłączenie internetu radiowego. Ja niedawno zaopatrzyłem się w router pentagram cerberus p6360 jak pamiętam. Ma tylko jeden port lan, ale akurat więcej mi nie potrzeba. Kupisz go za 40 zeta.

Rozumiem. Czyli powiedzmy http://allegro.pl/tp-link-tl-wr740n-router-do-upc-150mb-s-ruter-1233-i4219509780.html to bedzie dobre ?

Będzie ok.

Kabel który teraz wpinasz do kompa rj45 wpinasz do portu wan. No chyba że schemat połączenia masz inaczej zrealizowany.

Dobra juz wszystko kumam. Dzieki wielkie za wyjaśnienie. ! :wink:

Jeśli na dachu (lub w innym miejscu) masz AP (antena), od którego idzie kabel sieciowy (skrętka na Rj-45) do adaptera PoE, to wystarczy Ci zwykły router. Jeśli masz na dachu antenę, od której idzie kabel koncetryczny na złączu RP-SMA, to potrzebny Ci router z funcką WISP i możliwością wykręcenia antenki.

W przypadku drugiej opcji, jeśli chcesz rozsyłać dalej przez WiFi, to albo szukasz routera lub AP z funckją routingu z WDS, albo oprócz routera dokupujesz jeszcze AP, albo kupujesz router z dwoma modułami WiFi. Jeden działa jako AP Client, drugi jako AP. Jeśli AP działa jako klient, nie może już działać jako AP.

 

No właśnie nie będzie okej, bo akurat ten model nie ma wykręcanej antenki. Dlaczego zakładasz, że łącze idzie po skrętce ze złączem RJ-45, a nie po koncentryku z RP-SMA?

 

Skoro nie słyszałeś, to po co się wypowiadasz?

 

Gdyby to było to samo, to nie byłoby pytania.

 

DSL to rodzaj łącza. Router który masz na myśli, to żaden router DSL. Taki router musiałby mieć zaimplentowany modem DSL (ADSL to odmiana DSL). Pomijam to, że producenci również wprowadzają zamieszanie w nazewnictwie. Router bez modemu DSL/ADSL, to po prostu router.

 

To nie jest router, tylko AP z funckją routingu.

 

Czytając powyższe posty, wątpię abyś wszystko zrozumiał jak trzeba.