Czym różnią sie: Creative live 5.1 i Creative Audigy SE

Witam…posiadam karte muzyczną Creative 5.1 Live! i głośniki Creative 2.1 I-Trigue 3220…po zakupie głośników faktycznie moze byly lepsze od moich poprzednich Logitechów s-210 ale jak dla mnie bas taki sobie…i mam pytanie czy gdybym zmienił karte muzyczną na Creative Audigy SE bym poczuł zmiane?

Na pewno poczyłbyś poprawę jakości dźwięku gdybyś zmienił karte dźwiękową na lepszą.

Nie widzę sensu wymiany karty z SB Live 5.1 na Audigy SE dla tych głośników. Sam bym jej nie wymienił, no chyba że zmusiła by mnie do tego sytuacja z brakiem sterowników np. pod Vistę. Jednak dla samego dźwięku myślę, że nie warto. Karta SB Live 5.1 nie jest kartą słabą i do tych głośników wystarczy w zupełności. Sam posiadam taką w swoim komputerze, podłączyłem pod nią wzmacniacz Sony - karta daje radę, naprawdę dźwięk jest wystarczający. Wcześniej zamiast niej używałem SB Live 1024 (czyli 4.1), w stereo grają tak samo.

Jeżeli mało ci tonów niskich, to skorzystaj z “opcji zaawansowanych” w “regulacji głośności”, możesz tam podbić lub osłabić zarówno wysokie jak i niskie tony. Jeżeli to nie pomoże, to może po prostu głośnik niskotonowy więcej nie może…