Czym różnią sie: Creative live 5.1 i Creative Audigy SE

(johnisław) #1

Witam..posiadam karte muzyczną Creative 5.1 Live! i głośniki Creative 2.1 I-Trigue 3220..po zakupie głośników faktycznie moze byly lepsze od moich poprzednich Logitechów s-210 ale jak dla mnie bas taki sobie..i mam pytanie czy gdybym zmienił karte muzyczną na Creative Audigy SE bym poczuł zmiane?

(Longhorn2009) #2

Na pewno poczyłbyś poprawę jakości dźwięku gdybyś zmienił karte dźwiękową na lepszą.

(Homik1983) #3

Nie widzę sensu wymiany karty z SB Live 5.1 na Audigy SE dla tych głośników. Sam bym jej nie wymienił, no chyba że zmusiła by mnie do tego sytuacja z brakiem sterowników np. pod Vistę. Jednak dla samego dźwięku myślę, że nie warto. Karta SB Live 5.1 nie jest kartą słabą i do tych głośników wystarczy w zupełności. Sam posiadam taką w swoim komputerze, podłączyłem pod nią wzmacniacz Sony - karta daje radę, naprawdę dźwięk jest wystarczający. Wcześniej zamiast niej używałem SB Live 1024 (czyli 4.1), w stereo grają tak samo.

Jeżeli mało ci tonów niskich, to skorzystaj z "opcji zaawansowanych" w "regulacji głośności", możesz tam podbić lub osłabić zarówno wysokie jak i niskie tony. Jeżeli to nie pomoże, to może po prostu głośnik niskotonowy więcej nie może..