Czym się charakteryzuje OEM

Czym się charakteryzuje Windows w wersji OEM?

Oglądając stronę widzę że wszystkie windy są “OEM”

Co to znaczy?

Z góry dzięki za pomoc.

To że system będzie powiązany z komputerem na którym zostanie zainstalowany i nie będziesz miał wsparcia technicznego od M$.

Reszta tutaj:

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=8& … rsjach+OEM

Miłej lektury.

Tak się pytam bo zbieram na Windows 7, kupie od razu jak wyjdzie.

Nie ma sensu kupować zaraz po premierze. Każdy system po premierze jest jeszcze nie dopracowany. Ja bym to nazwał, że to taka ostateczna beta.

Nie pamiętacie jak było z Vistą i XP? Tak naprawdę dopiero po SP1 dało się naprawdę odczuć poprawę.

Poza tym nie wiadomo jak będzie z kompatybilnością driverów do “7”. Do Visty na początku też dość długo nie było sterowników.

Testowałem ostatnią bete “7” i nie widzę jakichś mega rewelacji, owszem jest trochę usprawnień i bajerów, ale to trochę mało jak na końcowy system.

Ja na Twoim miejscu bym odczekał z pół roku po premierze i dopiero kupił. Wszyscy się tak jarają “7”, a tak naprawdę to, tylko ulepszona Vista. Z resztą XP to ulepszony 2000. A obecne bety mają mało wspólnego z końcowym produktem. Coś odejmą, dodadzą, itd.

Na dodatek nie wiadomo dokładnie kiedy wyjdzie “7”, są głosy, że przeciągnie się to do 2010 roku, a nie jak to grzmią ludzie 2009.

Wg mnie lepiej system tłuc 3 lata, ale żeby produkt był dobrej jakości, niż robić to “na szybko”, a potem wiadomo jakie kwiatki wychodzą…

aha bo na razie nie ma żadnego dobrego systemu ( Jest XP ale ma słabszą wydajność na b. dobrych sprzętach, brak DX10 itp… ) a 7 jak testowałem to działał szybciej i stabilniej od XP. (od visty 95 lepiej działa )