Czym się charakteryzuje OEM

(ProTofik) #1

Czym się charakteryzuje Windows w wersji OEM?

Oglądając stronę widzę że wszystkie windy są "OEM"

Co to znaczy?

Z góry dzięki za pomoc.

(fiesta) #2

To że system będzie powiązany z komputerem na którym zostanie zainstalowany i nie będziesz miał wsparcia technicznego od M$.

Reszta tutaj:

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=8& ... rsjach+OEM

Miłej lektury.

8)

(ProTofik) #3

Tak się pytam bo zbieram na Windows 7, kupie od razu jak wyjdzie.

(Stasiek1240) #4

Nie ma sensu kupować zaraz po premierze. Każdy system po premierze jest jeszcze nie dopracowany. Ja bym to nazwał, że to taka ostateczna beta.

Nie pamiętacie jak było z Vistą i XP? Tak naprawdę dopiero po SP1 dało się naprawdę odczuć poprawę.

Poza tym nie wiadomo jak będzie z kompatybilnością driverów do "7". Do Visty na początku też dość długo nie było sterowników.

Testowałem ostatnią bete "7" i nie widzę jakichś mega rewelacji, owszem jest trochę usprawnień i bajerów, ale to trochę mało jak na końcowy system.

Ja na Twoim miejscu bym odczekał z pół roku po premierze i dopiero kupił. Wszyscy się tak jarają "7", a tak naprawdę to, tylko ulepszona Vista. Z resztą XP to ulepszony 2000. A obecne bety mają mało wspólnego z końcowym produktem. Coś odejmą, dodadzą, itd.

Na dodatek nie wiadomo dokładnie kiedy wyjdzie "7", są głosy, że przeciągnie się to do 2010 roku, a nie jak to grzmią ludzie 2009.

Wg mnie lepiej system tłuc 3 lata, ale żeby produkt był dobrej jakości, niż robić to "na szybko", a potem wiadomo jakie kwiatki wychodzą...

(ProTofik) #5

aha bo na razie nie ma żadnego dobrego systemu ( Jest XP ale ma słabszą wydajność na b. dobrych sprzętach, brak DX10 itp... ) a 7 jak testowałem to działał szybciej i stabilniej od XP. (od visty 95 lepiej działa )