Czym się różni BOX od OEM

Nowłaśnie jaka jest róznica chodzi mi o windowsa xp (ceną to ja wiem)

===::> 1 lub 2

BARTEK1985 temat poruszany już na forum --> szukaj

A jeśli kupiłem Windozę razem z kompem (ale mogłem jej nie kupować!), to jest OEM, czy BOX?

powinnoo to być wyszczególnione na fakturze - jednak w takich sytuacjach na 90% jest to licencja OEM

OEM jest zazwyczaj z jakimś sprzętem,np. z płytą główną,BOX jest oddzielnie - w wersji BOX kupujesz sam system

a wjakim sklepie dodają windowsa do jakiegoś sprzętu

a w każdym zapewne jest taka możliwość :slight_smile:

czyli jak np. kupię procka to dostanę do niego omoską wersję windowsa xp profesionala bez dopłaty i mogę wtedy tego windowsa tyle razy instalować ile mi sie podoba legalnie jak mam tego procka zamontowanego w kompie ??

Jak bez dopłaty ?? Musisz za niego zapłacić, ale jest to cena zazwyczaj niższa od BOX - wtedy taką wersję “BOX” możesz zainstalować na dowolnym kompie.

OEM będzie przypisany do zestawu, który zakupiłeś. Więc taką wersję możesz używać tylko z tym kompem.

Co prawda ostatnio się to zmieniło, więc trzeba poszukać info na temat nowych licencji OEM

:o Box jest w pudełku, a OEM na tekturce z folią. Takie są róznice na pierwszy rzut oka (laika). Chyba, że ci ze sklepu zainstalowali Ci windę i więcej swojej płyty nie widziałes :smiley: .

:o :o :o

Bzdura.

Noo tego Windowsa to mam w takim cienkim opakowaniu (koperta + drobna instrukcja i CD-KEY)

patrz jaką masz licencję, a nie opakowanie :?

W takim razie wersja BOX nie jest sprzedawana w pudełku. Prawda?

Kochani userzy - pudełko/opakowanie nie ma tutaj nic do rzeczy !!

Wersja Box jest to wersja pudełkowa, wersja OEM to wersja przypisana do danego komputera.

Bzdura nazwałem to o nosniku.

Polecam poczytać też: http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=8&a=2

Wiadomo! Ale chciałem powiedzieć, że jednym z wyznaczkików (ale nie najistotniejszym , ani jedynym na którego podstawie można stwiedzić) jest czy program jest w pudełku, czy nie.

A widziałeś wersję OEM w pudełku? - bo ja nie (choć mogę się mylić). Nie jestem ekspertem w dziedzinie licencjonowania oprogramowania.

Wersja box jest sprzedawana jako samo oprogramowanie gdy idziesz do sklepu i kupujesz samo oprogramowanie … a OEM dkupujesz razem z komputerem skladajacym sie z minimum: plyty glownej, procesora, dysku twardego i napedu… placisz wtedy za nia taniej.

ale oprogramowanie samo w sobie niczym sie nie rozni :stuck_out_tongue:

i to dużo :slight_smile: