Czym się rózni DELL?

Witam,

Czy możecie mi powiedzieć czym się różni DELL od innych komputerów, oprócz wyglądu?

Czy nadaje się do użytkowania domowego?

Drugie pytanie to jaka różnica jest pomiędzy komputerem (deskop, taki mały), a dużym zwykłym, takim częściej spotykanym.

Ten pierwszy to taki mały, który zazwyczaj kładzie się pod monitor :wink:

Pozdrawiam

A czym się różni Merol od Malucha :?

Obudową :mrgreen:

Czyli DELL jest jak Mercedes?

Nadaje się do użytku domowego?

Zacznijmy od tego, że gotowych kompów to się nie kupuje, chyba że laptopy.

W laptopach to rzeczywiście merol, ale w deskoptach to co? Złożony będzie lepiej, bo przez della czy co? :o

Komputery stacjonarne Dell, to jak dla mnie porażka, można ich oczywiście używać z powodzeniem do zadań domowych, jednak za tą cenę mamy coś o wiele lepszego jeśli sami złożymy.

W Londynie do jakiego by biura nie wejść wszędzie Dell :shock:

sikwitit to Angole są tacy głupi, czy tacy rozrzutni? To drugie chyba nie, za blisko maja do Szkotów :smiley:

W Polsce podobnie. Dlaczego?

Bo porządny i szanujący się bank, urząd, toważystwo obezpieczeniowe nie kupi składaka w sklepie choćby był nie wiem jak lepszy.

Tu się liczy firma, awaryjność, głośność, warunki gwarancji, do takiego DELLa dostajesz zestaw płyt ratunkowych co pozwoli w chwilę moment odzyskać system (a w składachach trzeba samemu je robić itp) a przede wszystkim upusty jakie mogą otrzymać od sprzedacy przy zakupie np. 50 jednostek i 50 monitorów.

Wiem bo pracowałem w banku i toważystwie ubezpieczeniowym a z Dellami oraz Compaqami miałem do czynienia :wink:

Jeśli chodzi o firmy to CyraX ma 100% racji, natopmiast dziwi mnie fakt posiadania takiego Dell’a w domu, gdzie w głównej mierze dzieciaki graja na tym, a wiadomo co tam w środku jest z czym ożenione :o

I powiem coś takiego jeszcze, w Polsce dzięki temu że nie każdy ma kase na to żeby pojść do sklepu i wziąć firmówke, [jak najmniejszym nakładem sił, nie trudząc sie, tak właśnie myśli typowy Anglik] samemu je sobie człowiek składa, zdobywa wiedzę na ten temat i ma mniejszym kosztem dobry sprzęt, więc jakieś pozytywy można nawet wyciągnąć z gorszej sytuacji finansowej. To samo tyczy sie naprawy tych komputerów, czy nawet instalacji Windowsa, Linuxa itp.

  1. Co za problem samemu zrobić taką płytę? Chwila moment, zresztą banki mają informatyków, którzy raczej dali by sobie radę z tym dużo szybciej niż zwykli użytkownicy.

  2. Upusty… ale w sklepie można taniej kupić bez upstów :stuck_out_tongue:

No tak, zamożne społeczeństwa są wygodne, bo je na to stać.

ehhh …

jak informatyk w banku bedzie zajmowal skladaniem komputerow , to kto sie bedzie zajmowal bezpieczenstwem ?

a wracajac do tematu: na uzytek domowy/wlasny kupowanie stacji firmowych mija sie z celem

dell to dobra firma, wbrew pozorom,

modeli jest od groma,mozna przebierac,do gier tez sie znajdzie,sa stabilne i maja dobre zasilacze… no i jest tani :slight_smile:

wada jest to,ze czasem modyfikuja elementy i ciezko jest pozniej upgrade zrobic a jak sie cos rypnie, to tylko serwis-dzwonisz , odbieraja i przywoza z powrotem, w miedzyczasie bawisz sie laptopem zastepczym :slight_smile:

Nie przeczę że to dobra firma, poprostu aż dziw bierze, gdy wchodzimy do wielkiego sklepu komputerowego i widzimy beznadziejne oferty, i ludzi którzy to kupują za namową sprzedających, którzy w bezpośredniej konfrontacji z ludzmi o dużej wiedzy poprostu sie kompromituja, tak jak by sami byli na etapie tych kupujacych którzy nie maja bladego pojęcia o konfiguracjach komputerów.

no jaaasne 200 komputerów i do każdego robić płytkę bo każdemu by się taka przydała? a CD dostarczone przez DELLa to nawet pani z okienka kasowego by umiało obsłużyć.Ale ona nie jest od tego podobnie informatycy którzy mają ciekawsze sprawy jak pomoc bawienie sie systemem :stuck_out_tongue:

Jesteś dyrektorem departamentu informatyki i masz kupić 100 komputerów i co kupujesz? składaki ze sklepu na które trzeba by czekać czy gotowe DELLe które gwarantują długowieczną eksploatację.

Tam nikt się nie liczy z pieniędzmi, coś się nawet zepsuje to DELLa wymieniają bez gadania i dają nowego.

A jakby użerać się z byle jaką firmą o każdy komputer to by można osiwieć z tego. Dlatego wszystkie przetargi tam gdzie pracowałem wygrywały renomowane firmy (daawno Siemens później Compaq a teraz Dell) które dostarczały porządny sprzęt i było oczywiste jakiej jest jakości.

Tak więc duże korporację będą kupuwały drogi firmowy sprzęt (bo je na to stać) który gwaratuję bezproblemową pracę.

A do domu wystarczy dobry nowy składak nie opłaca się nic firmowego.

zobacz tu - http://www1.euro.dell.com/content/produ … l=en&s=dhs

za te pieniadze moze i zlozysz cos lepszego,ale o ile?

tu komplet kosztuje ~4k pln, w tym masz dostawe i serwis,pograc tez pograsz,nota bene gpu mozesz wybrac lepsze,za doplata

wiadomo,ze kompa nie kupuje sie w MediaMark itp.bo to szajs robiony w stodole z szumna nazwa ‘‘cosmos5000’’, czy tam jaka inna…

Ja mam obecnie Della OptiPlex GX280 i jestem z niego zadowolny. Rzadko gram a jak już to Age of Empires III.