Czym sie różni dysk SATA od ATA? + Złożenie pc do 1000zł

Czym sie różni dysk SATA od ATA? Ponieważ składam sobie nowy komputer do 1000zł :stuck_out_tongue: i niewiem czym różnią sie te rodzaje dysków czy to ma jakieś znaczenie??

Tak ja jestem już troche na tym forum i raczej zawsze używam google i czytam wiedze encyklopedyczną ale jest to troche niezrozumiałe i chciałbym np. wiedzieć jak to sie ma w praktyce?? Jaki dysk lepiej kupić?? i dlaczego??

oczywiście, że SATAII

zalezy . jesli masz starą płytę główną to nie masz na niej SATA

jak mozesz to bież SATA

tak wygląda ATA

http://i.frazpc.pl/pliki/2002/artykuly/ … ra2_04.jpg

a tak SATA

http://www.cs-electronics.com/images-la … able-1.jpg

Dopiero składam komputer do 1000zł (może to niedużo ale zawsze będzie lepszy dużo niż mój obecny komputer) na proline.pl. Więc raczej wybiore SATA bo komputer raczej będzie należał do nowych. Tylko strasznie duży wybór tych części i już nie zabardzo wiem z czego go złożyć :?

Standard SATA i SATA-2 ma szybszy transfer danych, niż ATA.

Jest to standard nowszy - zarówno dyski SATA, jak i złącza SATA na płytach głównych są powszechne. Natomiast obecość złącza ATA na nowych płytach wcale nie jest już taka powszechna (bywają płyty, które w ogóle go nie mają albo mają tylko jedno, co przy np. dwóch napędach i dysku sprawia już problem).

Procesor Sempron LE-1200 AM2 BOX 139,00

Płyta główna MSI K9N6SGM-V MCP61 s.AM2 150,00

Pamięć Ram Kingston 1GB DDR2-667 Non-ECC 60,00

Karta graficzna Galaxy GF 8500GT 256MB DDR2 128Bit PCI-E OC 219,00

Dysk Twardy Seagate ST380815AS 80GB SATA II 8MB 139,00

Obudowa Cyclone Obudowa ATX 3003 Black/Black 115,00

Zasilacz Chieftec GPS-450AA-101A ATX 450 Watt 159,00

Cena zestawu:981,00zł

Taki zestaw ułożyłem w sklepie proline.pl. Czy trzeba coś zmienić czy jest ok?? I jeżeli trzeba coś zmieniać to prosze podawać części z tego samego sklepu i tak żeby zmieścić sie w 1000zł. I jeszcze jedno pytanie. Dlaczego ta pamięć ram jest taka tania??

szrot

No więc poleć coś innego do tej kwoty i z tego sklepu ponieważ ja nieznam sie zbytnio na sprzęcie

Złączono Posta : 09.12.2007 (Nie) 16:54

pomoże mi ktoś złożyć zestaw z proline.pl do 1000zł??