Czym się różni IDE od Frameworka?

Witam

Chciałbym się dowiedzieć czym się różni IDE od Framework

np. co mogę zrobić w Laravel czego nie zrobię w Webstormie ?

Wszystkiego co zrobisz w webstormie nie jesteś wstanie zrobić w Laravelu. Laravel to framework czyli to zbiór bibliotek dzięki którym programuje się szybciej i wygodniej bo wiele rzeczy jest już napisane. Webstorm to taki zaawansowany edytor programistyczny w którym programując możesz wykorzystywać w swoich programach min. Laravela ale też inne frameworki typu Symfony lub Zend.

najprościej jak się da :
IDE - to oprogramowanie/zestaw oprogramowania do tworzenia aplikacji (np. edytor).

Framework - jest to jakby szkielet(zestaw bibliotek, rozwiązań, funkcjonalności) służący do zbudowania aplikacji.

Tak ciężko było wpisać to w google?

IDE o program w którym piszesz jakiś algorytm/aplikację, wspomaga Twoją pracę przez dodatkowe funkcje np. sprawdzanie błędów, inteligentne podpowiedzi itp.
Framework to taka biblioteka która daje Ci jakieś gotowe rzeczy, z tą różnicą że często framework wymusza odpowiednich zasad tworzenia aplikacji przy jego użyciu. Dodatkowo framework w porównaniu to zwykłej biblioteki ma zazwyczaj dużo więcej funkcji i składa się z wielu bibliotek które zostały ze sobą połączone w jedną spójna i logiczną całość.

Odpowiadając na pytanie z tematu - wszystkim, to dwie różne rzeczy. To tak jakbyś pytał czym różni się fabryka samochodów od Porsche 911. Teoretycznie Porsche mogło powstać w tej fabryce, ale mogło powstać też w zupełnie innej. W tej metaforze fabryka to framework, a konkretny egzemplarz Porsche to IDE.

Wpisać nie jest ciężko gorzej jest ze zrozumieniem działania. Bo chyba musiał bym zobaczyć porównanie ile kodu trzeba napisać w IDE a ile w frameworku by stworzyć np. taką samą lub podobną stronę

Bo chyba musiał bym zobaczyć porównanie ile kodu trzeba napisać w IDE a ile w frameworku by stworzyć np. taką samą lub podobną stronę

Żeby wygodnie pracować z frameworkiem potrzebujesz IDE.


Przeczytałeś w ogóle to co Tobie inni wyżej napisali?

Nie lubię linkować wikipedii ani się na nią powoływać bo tam rzadko kiedy coś jest jasne i klarowne, ale w tym wypadku jest świetnie wytłumaczone, prościej się nie da.

Mam tylko nadzieję, że jesteś świadom iż Laravel to nie magiczny lek na wszystko a framework dla PHP, taki jak Symfony, Zend i inne.

Bardziej myślałem że aplikacje piszemy właśnie we frameworku

Zależy co rozumiesz przez “piszemy we frameworku”. IDE to zestaw programów, których używasz do pisania kodu, kompilacji, debugowania itp. Framework to zestaw komponentów, z których wewnątrz kodu korzystasz, albo raczej do której wpinasz swój kod.

1 polubienie