Czym się różni router DSL od ADSL?

Jak w temacie. Szukałem już w internecie, ale jest to tylko tak ogólnie napisane a nie wyjaśnione dla “normalnego człowieka”. Mógłby ktoś wytłumaczyć ??

Najprościej rzecz ujmując gniazdem ;]

Ok. A poza tym ?? Chodzi mi np. o działanie lub np. że dsl działa z anexem B a adsl z anexem A czy coś takiego. Bo niewiem czym to się różni, dlatego pytam o takie szczegółowe wyjaśnienie.

Ciocia wikipedia i jedziesz…

Najprostsza różnica polega na literce A - asynchroniczność.

No właśnie w wikipedii już czytałem ale nie rozumiem za bardzo różnicy między nimi. Bo w ADSL pobieranie jest zawsze szybsze niż wysyłanie, ale o DSL jest napisane tylko jakie są średnie prędkości pobierania i tyle.

I tak nie wykorzystasz w pełni routera dsl bo łącza synchroniczne są bardzo drogie.

Annex a i b itd są od adsl. Ogólnie routera adsl się nie kalkuluje kupować, dostawcy dsl dają zawsze modem za free na czas umowy, a dsl podepniesz wszystko co się da (czy to używając modemu, czy to bezpośrednio)

Najprostsze wytłumaczenie: routery adsl posiadają wbudowany modem adsl, natomiast routery dsl są pozbawione takiego modemu. Router adsl służy do podłączania linii telefonicznej do wbudowanego modemu, routery dsl są bardziej uniwersalne, możesz podłączyć do niego modem dsl kablem sieciowym, jak i sam kabel sieciowy.

Ponieważ w łączach dsl pobieranie i wysyłanie jest takie samo. W adsl pobieranie jest wyższe od wysyłania i kierowane jest głównie dla użytkowników domowych, którzy rzadko wysyłają, a częściej pobierają, natomiast w łączach synchronicznych, gdzie pobieranie i wysyłanie jest takie samo, kierowane jest głównie do firm, gdzie często wysyła się dane, np. gdy pobierasz coś z dobreprogramy.pl, to Ty pobierasz ale serwer do Ciebie wysyła, gdyby serwery miały niski upload, pobieranie trwałoby sporo czasu.

Pozdrawiam!

Czyli do adsl nie muszę mieć modemu, wystarczy że podepne sam kabel telefoniczny, a w dsl żeby mieć internet to muszę podłączyć modem który posiadam. Dobrze zrozumiałem ??

Bo nie mogę tego zrozumieć, chodzi mi o takie wyjaśnienie, że np. znajomy będzie chciał kupić router i żeby mu wyjaśnić w 2/3 zdaniach czym to się różni.

Zależy jaki masz ten modem, czy to jest modem adsl, czy dsl? Router to router, który może posiadać wbudowany modem lub nie. Najprościej będzie jak napiszesz z usług jakiego operatora korzystasz, to Ci napiszemy jakiego routera potrzebujesz. Może to Ci pomoże post2675810.html#p2675810

Pozdrawiam!