Czym się różni win xp pro od win xp pro OEM

Tak jak w temacie.

Ale co “Tak jak w temacie”? Zadaj normalne pytanie to będziesz miał normalną odpowiedź.

A ten pierwszy “pro” to box?Jeżeli tak to po za tym że Box możesz instalować na wielu maszynach,oczywiście nie jednocześnie,to niczym się nie różnią,tak myślę,wersja OEM jest przywiązana do jednej płyty głównej i koniec.No i cena jest różna :smiley:

Chodzi mi czym różni się windows Xp professjonal od windows Xp PROFESSJONAL OEM na Allegro za 135 zł mają windows xp professjonal OEM PL ale niewiem co to jest to OEM

Oem to system,który możesz zainstalować tylko na jednej maszynie.Raz zainstalowany nie może być legalnie przeniesiony na inny komputer z tym samym kluczem,chyba że przeniesiesz również płytę główną.Jeżeli się mylę to ktoś doprecyzuje.Po za tym myślę że te systemy są pól legalne,bo zapewne są to OEM’y np.DELL.

A oco chodzi z tym że są pół legalne?

I czy takiego OEM’a mogę zainstalować na tym samym komputerze parę razy np.zdefragmentuje dysk to będe mógł go na ten sam komputer zainstalować

Możesz instalować na tym samy sprzęcie bez ograniczeń,wszystkie prace serwisowe możesz również przeprowadzać bez problemowo.Pisząc "pół legalne"miałem na myśli to że często sprzedawane są systemy dedykowane pod konkretną markę(firmę)czyli na płycie będzie napisane że system może być rozprowadzony tylko z komputerem np ASUS.System się normalnie uruchomi i zarejestruje,ale z punktu widzenia prawa nie będzie do końca legalny,ale piratem też nie będzie.Oczywiście mogę się mylić i te OEM’y są w pełni legalne.

W skrócie to oby 2 wersje będę przez Microsoft widziane jako legalne, więc będziesz mógł updetować itd, ale jeśli wparuje ci na chatę policja to już uzna ci za pirata, bo nie zgodny z licencją system będzie. Chodzi głównie o to, że te allegrowe oemy są dla kompów Della, czy tam innego Toshiby, a nie “home made”.

http://pl.wikipedia.org/wiki/OEM

Jak nie będzie jak będzie, nie ma pojęcia pół legalny, albo jest legalny albo nie. W tym wypadku jest ewidentnym piratem. Chyba że go zainstalujesz na platformie dla której jest dedykowany.

mar3 ,

Poczytaj - Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post. Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty - proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Ale są też do kupienia systemy w wersji OEM niededykowany do konkretnej marki komputerów. Takie można sobie zainstalować gdzie się chce, prawda?

Można ale na pewno drożej.

Zgodnie z warunkami licencji OEM.

Na przykład taki: http://allegro.pl/item648281181_windows … ktura.html

nie jest dedykowany do konkretnych kompów i można go zainstalować na każdym komputerze :slight_smile:

Oczywiscie że tak, ale nie jest on za 135 zł, tylko cena jest zbliżona do tej sklepowej z końcówek magazynowych.

A jak to wygląda w przypadku nero oem - dostarczonego wraz z nagrywarką? Możemy zainstalować to nero tylko w komputerze w którym używana jest ta nagrywarka? :wink:

Dokładnie tak. Z reguły jest wersja bardzo okrojona (nero express + jakieś duperele).