Czym się różni Windows 7 SP1 a RTM

Witam

Mam orginalnego Windows’a 7 był już zainstalowany gdy upiłem PCta potrzebuje teraz przeinstalować bądź naprawić system więc pobrałem system z tej strony:

http://****

jednakże na samym dole pisze że wszystkie obrazy ISO zawierają RTM a ja obecnie mam SP1 (system)

Więc czym to się różni? I czy mogę przeinstalować/naprawić system z tej wersji RTM?? Czy może muszę koniecznie mieć SP1 a jeśli tak to skąd mam wiedzieć JAKĄ DOKŁADNIE WERSJIĘ ???

Ten RTM to system bez SP1.

Możesz przeinstalować system za pomocą tej wersji a SP1 zwyczajnie dociągniesz przez aktualizacje, bądź ręcznie, jak wolisz.

Poniżej na stronie,(pod update 2) masz również linki do pobrania wersji z SP1.

Co do wersji, to pobieraj taką którą aktualnie posiadasz czyli jeśli posiadasz np. Home Premium 64 bitową to taką pobierz.

SP1 to po prostu zbiór wszystkich aktualizacji i poprawek, które wyszły od momentu wydania wersji 7600 (czyli RTM). Ważniejsze jest pobranie odpowiedniej wersji Windows 7 - w Twoim przypadku Home Premium jak mniemam.

Także jeśli wybierzesz obraz z SP1 to będzie mniej aktualizacji do instalowania. jak bez to SP1 będzie w windows update.

Osobiście polecam wersję z SP1.

Zgadza się mam Windows 7 Home Premium 64 bit

to pewnie dlatego system/obraz ten zajmuje lekko ponad 3 GB

Podsumowanie:

Czyli po prostu jak zainstaluje/naprawie system z tego RTM to będę musiał po prostu TYLKO aktualizacje pobrać ?

Tak. A jeśli chcesz zaoszczędzić nieco czasu zintegruj sobie Windows 7 z SP1 przed przeinstalowaniem systemu.

Tzn.? :> ?

Dodane 22.05.2012 (Wt) 16:50

Czy o to chodzi???

To znaczy, że płyta instalacyjna 7 (ten obraz, który ściągniesz) będzie od razu z Service Pack 1. Czyli po instalacji systemu nie będziesz musiał instalować potem Service Packa. Rozumiesz? Bo jeżeli niezintegrujesz Service Packa 1 z płytą Windows 7 RTM (bez Service Packów) to po instalacji systemu będziesz musiał ściągnąć i zainstalować Service Pack 1: http://www.dobreprogramy.pl/Windows-7-S … 22012.html

Integracja: http://www.windows7.pl/forum/index.php?topic=5477.0

http://www.dobreprogramy.pl/Meszuge/Win … 23443.html

Prościej będzie mu pobrać już obraz, który ma SP1, aniżeli integrować z instalką. Jak Newton napisał, masz możliwość na tej stronie pobrania właśnie obrazu z SP1.