Czym się różnią dane Windowsy Xp Pro

Chcę kupić Windows XP Professional SP3. Na Allegro znalazłem kilka takich produktach w dość dużej rozpiętości cenowej.

  1. 125,00 zł

  2. 329,00 zł

  3. 449,00 zł

  4. 599,99 zł

No widać, że te dwa pierwsze nie s w pudełku a ostatnie tak. I muszę je kupić z jakąś kojdowatą pamięcią RAM. I czy, żeby legalnie używać tego Windowsa ta pamięć powinna być w moim komputerze czy wystarczy jak z nią kupię system?? I co w takim razie z tymi droższymi??

jak przeczytałem w ostatniej aukcji, te 2 pierwsze sa stare i są praktycznie “nie ważne” ponieważ MS od 1 września 2005 roku zmienił nalepkę autentyczności z kwadratowej na taka inną, i sprzedający w ostatniej aukcji twierdzi, że te z nalepkami starymi są nie ważne. czyli te za 125 i 329zł sa stare a te za 446 i 559zł są nowe.

Są stare, ale mają SP3??

Uważaj na piraty.SP3 ma pewnie dorobione.Odrózniaj wersję OEM /na jeden komputer/ od wersji box-na kilka komputerów

pierwszy to pirat…

drugi system to stara wersja albo także pirat bo tą właśnie naklejkę łatwiej podrobić

trzeci system prawdopodobnie jest oryginalny, ale sprzedawca niewiarygodny bo sprzedaje OEM’y dedykowane

czwarty system IMO na 100% legalny i pewny zakup

A w tym za 329 co oznacza SP2/SP3?? Że SP3 jest na innej płytce??

No i skoro trochę ludzi kupiło ten tani za 125 zł z SP3 poza tym jest sklepem. Mam pozytywne komentarze.

To chyba nie jest piratem i po jego instalacji wszystko będzie działać a sam Windows będzie legalny. A potrzebuję tylko na jedno stanowisko. (Dodatkowy komputer w domu.)

Christaad , co to tych tanich wersji, przeczytaj to:

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=15 … podrobkami

jak dla mnie ewidentna podróbka, jak chcesz dać 130 zł za pirata to ok, ty za to odpowiadasz,

SP2/SP3 oznacza ze po instalacji masz SP2 (Dodatek Service Pack 2) a póżniej możesz pobrać i zainstalować SP3

A o co chodzi z tymi dedykowanymi OEMami??

To chodzi że dedykowany jest tylko sprzedawany z konkretnym komputerem Dell hp itp . a nie mając takich sprzętów instalacja na innym jest nielegalna :slight_smile:

w skrócie o to że to owy system może być sprzedawany wyłącznie z komputerem firmy DELL, dokładniej sprzętem z którym był sprzedawany, i nie można instalowac na innym komputerze jak firmy DELL

teoretycznie pisze że:

ale jak kupisz to dostaniesz na 100% odpowiedź że już komputerów nie ma i nie jest w stanie ci go wysłać.

To gość od trzeciego Windowsa, dlaczego jest niewiarygodny. Przecież w aukcji ma, że nie jest to dedykowany system.

Dodane 10.07.2009 (Pt) 20:25

To jakiego Windowsa moglibyście mi polecić tak po obejrzeniu, żeby był legalny i nie przekraczał kwoty 500 PLN.

Po co Ci na jeden komputer (najprawdopodobniej domowy) Windows XP Professional? Kup sobie wersję domową, czyli Windows XP Home Edition. Najtaniej wychodzi licencja OEM. Kupując ją w normalnym sklepie dostajesz szare kartonowe pudełko Microsoftu zabezpieczone czerwonymi naklejkami. Samo kartonowe pudełko może być włożone do papierowej obwoluty w kolorze zielonym (takie jak w linku z Vobisu).W środku znajdziesz foliowy woreczek zawierający krótką instrukcję obsługi tego systemu oraz oryginalną płytę CD z hologramem zawierającą system z Service Packiem 3 (SP3). Na woreczku foliowym znajdziesz naklejkę licencyjną z kluczem do instalacji, którą należy oderwać i nakleić na obudowę komputera.

Dlaczego polecam wersję Home a nie Professional? Bo dla użytkownika domowego jest to wersja w zupełności wystarczająca. Nie ma żadnych różnic w działaniu gier czy programów. Różnica polega głównie na obsłudze rozbudowanych sieci komputerowych w przypadku wersji Professional.

Ceny? Sprawdź link… W małych sklepach komputerowych możesz jeszcze zaoszczędzić kilkanaście złotych.

http://www.vobis.pl/oferta/oprogramowan … _home.aspx

:roll: